عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران :

گردشگری، درآمد پایدار مدیریت شهری در تهران

کد خبر: 85612
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴ ق.ظ

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: ما با یک مرکز گردشگری ویژه در تهران طرف هستیم که هم می تواند هویت شهری را برای شهروندان و هم درآمد پایداری برای مدیریت شهری باشد

به گزارش نداي مردم ، فرزاد هوشیار پارسیان با اشاره به اقدامات این ستاد و ورود جدی شهرداری به حوزه گردشگری، اظهارداشت: به هر حال تهران، پایتخت ۲۵۰ ساله ایران اسلامی است و ۴۰۰ سال سابقه شهرنشینی و ۷۷ هزار سال تمدن دارد. همه این ها دست به دست هم می دهد که شما با یک مرکز گردشگری ویژه طرف باشید که می تواند هویت شهری را برای شهروندان و درآمد پایداری برای مدریت شهری ایجاد کند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اضافه کرد: شهرداری تهران ۵ سال است که به صورت ویژه در زمینه گردشگری شهری کار می کند و بیشتر هم و غم شهرداری نیز روی تورهای نوروزی بود. امسال در ۱۵ مسیر تورهای یک روزه به اسم تهرانگردی گذاشتیم. این نقطه شروع است و با حضور مردم تبدیل به مطالبه عمومی می شود و افزایش می یابد.

وی افزود: در این تورها از تورلیدرهای مسلط به تاریخ شفاهی تهران استفاده کردیم، ضمن اینکه قیمت های تمام شده این تورها بسیار پایین است و در مقایسه با جاهای دیگر رقمی نیست. از نظر موضوعی هم تورهای مذهبی، طبیعت گردی و تاریخی گنجانده شده است.

به نقل از مهر، هوشیار در پاسخ به سئوالی مبنی بر تفاوت این تورها با تورهای مشابه، گفت: ما با بقیه متفاوت نیستیم، ما در واقع داریم زیرساخت ها را برای همه تورها فراهم می کنیم، اما سعی کردیم قیمت های تمام شده خیلی کمتر باشد.

دیدگاه کاربران