عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران :

نوسازی بافت های فرسوده تهران با حمایت دولت

کد خبر: 85620
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴ ق.ظ

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن انتقاد از سخنان یکجانبه شهردار تهران در حوزه نوسازی و بهسازی شهر تهران بیان کرد: اقدامات شهرداری تهران در حوزه نوسازی بر اساس ۵۰ هزار تسهیلاتی بود که از سوی دولت و نظام بانکی پرداخت شد و در این دوره به انجام رسید.

به گزارش نداي مردم ، محمدسعید ایزدی در واکنش به طرح اطلاعات نادرست ارائه شده از سوی برخی کاندیداهای انتخاباتی در نخستین مناظره تلویزیونی اعلام کرد: متاسفانه آمار و ارقام ارائه شده در نخستین برنامه مناظره انتخاباتی بسیار مبالغه‌آمیز و غیرکارشناسی بود؛ به همین دلیل لازم است که اصلاح شود و نگرانی موجود در سطح جامعه که ناشی از این اطلاعات اشتباه است را برطرف سازد.

ایزدی در ادامه با تأکید بر اینکه بر اساس گزارش‌های موجود، آمار جمعیت ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی ۹۱ شهر کشور در دهه ۸۰ برابر با ۶ میلیون نفر بوده است گفت: وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم در ادامه این روند ضمن انجام مطالعات دقیق‌تری در ۱۱۰ شهر کشور آمار جمعیت ساکن در سکونتگاه‌های غیر رسمی را ۱۱ میلیون نفر برآورد می‌کند.

ایزدی افزود: عدد ۱۹ میلیون اعلام شده به تمامی ساکنان مناطق ناکارآمد که در شرایط بدمسکنی هستند بازمی‌گردد و ارتباطی با آمار ۱۱ میلیون جمعیت سکونتگاه‌های غیررسمی در کشور ندارد.

این مقام مسئول با توجه به سخنان برخی کاندیداهای انتخاباتی در طول این مناظره تلویزیونی درخصوص تحولات جمعیتی در کشور اعلام کرد: برخی می‌گویند تغییرات جمعیتی سکونتگاه‌های غیررسمی به طور مثال بین سال‌های ۹۲ تا ۹۵ اتفاق افتاده ولی باید بگوییم که واقعیت به گونه‌ دیگری است، درحقیقت افزایش رقم سکونتگاه‌ها در وهله اول ناشی از گسترش سطح مطالعات در کشور بوده که مشخصا با افزایش تعداد شهرهای مورد مطالعه، رقم جمعیت ساکن در این مناطق نیز افزایش یافت. از سوی دیگر نیز با انتشار آمار جمعیت سال ٩۵ شاهد ثبات نسبی جمعیت شهرهای کشور در طول سال‌های اخیر هستیم، بنابر این تحولات جمعیتی که موجب بروز و تشدید پدیده حاشیه‌نشینی بوده به سال‌های اخیر باز نمی گردد.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با تاکید براینکه وزارت راه و شهرسازی به استناد مطالعات کارشناسی و برآوردهای دقیق، جمعیت ساکن در مناطق حاشیه‌نشین را در ۱۱۰ شهر کشور ۱۱ میلیون نفر اعلام می‌کند گفت: قطعا اعلام هر آماری خارج از این رقم، اعدادی مبالغه‌آمیز و غیرکارشناسی از سوی این وزارتخانه تلقی می‌شود.

ایزدی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از مطرح شدن معضل حاشیه‌نشینی به عنوان نخستین سوال کاندیداهای ریاست‌جمهوری در مناظره انتخاباتی و برجسته شدن اهمیت این مساله بیان کرد: با وجود اینکه این امر، اقدامی خوشحال کننده به شمار می‌رود ولی این نکته مهم وجود دارد که ببینیم از این امر در مناظرات از سوی برخی کاندیداهای حاضر استفاده ابزاری می‌شود و یا با نگاهی عمیق و کارشناسانه جهت یافتن مناسب‌ترین راه‌حل به آن نگاه نمی‌شود.

دیدگاه کاربران