عضویت در خبرنامه الکترونیک
یک کارشناس مدیریت شهری:

غفلت‌های دو دهه اخیر عامل اصلی آلودگی هوا در کرج است

کد خبر: 85694
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۰۰ ق.ظ

یک کارشناس مدیریت شهری گفت: غفلت‌هایی که طی دو دهه اخیر از سوی مدیریت شهری صورت گرفته،‌ عامل اصلی آلودگی هوا در مرکز استان البرز است.

به گزارش نداي مردم ،ابراهیم حبیبی خلیفه‌لو اظهار داشت: آلودگی هوا به شدت کرج و مردم این شهرستان را تهدید می‌کند و این در حالی است که مرکز استان البرز در سال‌های گذشته به عنوان شش تنفسی پایتخت به شمار می‌آمد.

وی افزود: کرج که در سال‌های نه چندان دور به عنوان باغ شهری زیبا شناخته می‌َشد، امروز به جای باغات گسترده و فضای سبز کم نظیر،‌ ساختمان‌های سر به فلک کشیده را تحمل می‌کند.

این استان دانشگاه تصریح کرد: اگر بی‌توجهی‌های دو دهه اخیر نبود و مدیران شهری در برابر قطع درختان و تخریب محیط زیست و از بین بردن باغات و فضای سبز قاطعانه ایستادگی می‌کردند، امروز کرج به این وضعیت دچار نمی‌شد.

حبیبی خلیفه‌لو گفت: از سوی دیگر افزایش استفاده از خودروهای شخصی نیز آلودگی هوای کرج را افزایش داده است.

وی بیان داشت: اگر مدیران شهری در حوزه راه‌اندازی خط اتوبوسرانی تندرو (BRT) و بهره‌برداری از مترو کرج تلاش بیشتری انجام می‌دادند، مردم مجبور به استفاده از خودروی شخصی برای تردد در سطح شهر نمی‌شدند.

این کارشناس حوزه مدیریت شهری در پایان گفت: مردم باید در روز انتخابات شوراهای شهر و روستا به این مسائل توجه کرده و افرادی را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند که دارای تخصص لازم در این حوزه‌ها باشند.

دیدگاه کاربران