عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر کرج :

شهرسازی اصولی با بهره‌مندی از توان بخش خصوصی محقق می‌شود

کد خبر: 85757
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به ضرورت جذب سرمایه‌های بخش خصوصی گفت: محیط شهری باید بسترساز از حضور سرمایه‌گذاران باشد، چرا که شهرسازی اصولی با بهره‌مندی از توان بخش خصوصی محقق می‌شود.

به گزارش نداي مردم ،علی حاج‌کاظم  با تاکید بر آماده‌سازی زمینه مساعد برای حضور حداکثری بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی این شهرستان اظهار داشت: از نتایج تحقق این مهم، افزایش ظرفیت مشارکت افراد در سرمایه گذاری‌ها و اجرای پروژه‌های شهری است.

وی با بیان اینکه در کرج نیاز به مطالعه روش‌های جذب سرمایه‌های بخش خصوصی احساس می‌شود، افزود: این مهم از اولویت‌هایی است که باید برای جذب سرمایه‌های بخش خصوصی به آن توجه ویژه‌ای داشت.

نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر با یادآوری قانون برون‌سپاری مسؤولیت‌ها و خصوصی‌سازی، هدف از اجرای این قانون را اصلاح روش‌ها در اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ذکر و عنوان کرد: از جمله این سیاست‌ها شتاب بخشیدن به رشد اقتصاد ملی و گسترش مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تامین عدالت اجتماعی است.

حاج‌کاظم ارتقاء کارایی بنگاه‌های اقتصادی و همچنین بهره‌وری منابع مالی و انسانی و فنآوری را از دیگر مولفه‌های مهم مطرح شده در قانون برون‌سپاری کارها و مسؤولیت‌ها عنوان کرد و افزود: بنابر آنچه در تعریف این قانون آمده است، رقابت‌‌پذیری در اقتصاد ملی، افزایش سهم بخش‌های خصوصی و تعاونی از مهمترین اهدافی است که قانون برون‌سپاری کارها به جد برای تحقق آن تلاش می‌کند.

وی افزود: از دیگر اهداف این طرح، تشویق مردم به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری و بهبود درآمد خانوارها است که با توجه به اینکه شهرداری ارتباط مستقیمی با تامین رفاه شهروندی دارد، می‌تواند نقش بسزایی در افزایش راندمان سرمایه‌گذاری شهری و بهبود درآمد خانوارها همچنین رفاه زندگی شهروندی دارد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در خصوص دیگر مزایای مثبت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: توسعه سرمایه انسانی همچنین توسعه و ارتقاء استانداردهای ملی منطبق با استانداردهای بین المللی از جمله مزایای این مهم است.

حاج کاظم با تاکید بر لزوم پایه‌گذاری شهرسازی اصولی بیان کرد: از جمله راهکارهای رسیدن به این مهم آگاهی داشتن راه‌های جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.

دیدگاه کاربران