عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاور عالی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی :

شورای شهر تهران باید روحیه جهادی داشته باشد

کد خبر: 85801
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۵۴ ق.ظ

مشاور عالی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: شوراهای شهری مهمترین و نافذترین گروه های اجتماعی هستند که در شهرها و روستاها مشکلات و نیازهای مردم را از نزدیک احساس و مشاهده می کنند.

به گزارش نداي مردم ،محمد صادق مشایخ  تأکید کرد: درست است که نزدیک چهل سال است که انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته و شوراها شانزده سال از عمرشان می گذرد اما متاسفانه در همه ی امور تازه کار هستیم، و با توجه به ناکارآمدی سازمانها و وزارت خانه ها و تضادهای سیاسی که منجر به سایش نیروها و سرمایه ها شد، همچنین مفاسدی که در دولت های نهم و دهم مملکت را به سراشیبی ناامنی اقتصادی اجتماعی، سیاسی و امنیتی و فرهنگی سوق داد، توده های مردم از کارآمدی شرکت در امور ناامید شدند، و بسیار کار سختی است که اعتماد را به مردم بازگرداند.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم به ریاست آقای دکتر حسن روحانی کشور را از نظر رویارویی با آمریکا رهانید و برجام را به تصویب و توافق پنج به اضافه یک را امضا نمود، اما مفاسد اقتصادی به ارث رسیده دولت های نهم و دهم کشور را دچار رکود اقتصادی کرده و مسلما انتخابات ریاست جمهوری بسیار حساس است.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با اشاره به انتخابات شوراها گفت: همزمانی انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری اهمیت آن را افزایش داده و کاندیداهای شوراها می توانند تنور انتخابات را در هر دو انتخابات گرم کنند.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران از تمام شهرها و استانهای ایران اهمیت بیشتری داشته و تاثیرگذار در کل کشور است، افزود: همان طور که تهران موقعیت استراتژیک دارد خود شهر هم مشکلات خاص پایتخت را داراست؛ لذا اعضای شورای شهر تهران باید از قدرت بیشتری برخوردار بوده و نسبت به انجام مدیریت شهری آگاه باشند.

مشایخ ادامه داد: کسب و کار، امنیت، بهداشت و آموزش و پرورش می طلبد که شورای اسلامی شهر تهران از اقتدار بالایی برخوردار باشد و روحیه جهادی داشته باشد.

وی با اشاره به کثرت نامزدهای انتخابات شورای شهر تهران گفت: متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم از اقتدار شوراهای شهر خصوصا تهران آدمهای توانمند و مدیر کمتر در شوراها نامزد شدند و به همین دلیل مردم از عملکرد آنها ناراضی هستند.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با اشاره به ارائه لیست انتخاباتی شورای عالی اصلاح طلبان گفت: این لیست بسیار مثبت است و باعث دلگرمی مردم و همشهری های مرکز خواهد شد تا با رغبت بیشتری پای صندوق های رأی بیایند.

مشایخ با اشاره به شاخص های نامزدهای انتخابات شوراها گفت: شهرت خوب، عملکرد مثبت، دلسوزی، کاردانی، تخصص، قدرت جذب نیروهای متخصص و کارآمد، داشتن برنامه ریزی و آینده نگری، بلند نظری و بهبود وضع معنوی و مادی شهر از جمله شاخص های کاندیداهای شورای شهر است.

دیدگاه کاربران