عضویت در خبرنامه الکترونیک
نامزد اصلاح طلب شورای اسلامی شهر تهران :

برنامه ریزى مناسب در حوزه گردشگرى شهرى وجود ندارد

کد خبر: 85821
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ ق.ظ

نامزد اصلاح طلب شورای اسلامی شهر تهران گفت: درحال حاضر شهر تهران در شرایطی نیست که گردشگران خارجی به راحتی از همه امکانات آن بهره‌مند شوند.

به گزارش نداي مردم ،محسن هاشمى در همایش انتخاباتی عنوان کرد: محدودیت‌های در بخش استفاده از کارت‌های اعتباری و رزرو خدمات مورد نیاز از خارج کشور همچنان وجود دارد. ترانزیت فرودگاه بین‌المللی تهران نیز در مقایسه با دبی و استانبول وضعیت مناسبی ندارد، با این که اینکه مزیت‌های زیادی نسبت به این دو شهر دارد. این شرایط فراملی بودن شهر تهران را زیر سوال برده است.

هاشمی ادامه داد: ما می‌توانیم با تغییر رویه در شهر تهران با استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی، از ۴ تا ۵ میلیون مسافر به ۴۰ میلیون گردشگر برسیم. اگر موفق شویم در این بخش سرمایه هایی را جذب کشور کنیم، شغل و رفاه عمومی نیز ایجاد خواهد شد.

وی گفت: اگر اجازه دهیم در تهران هتل ساخته شود، قطعا سرمایه‌گذاران خارجی به این شهر سرازیر می‌شوند و گردشگران خارجی نیز با امنیت کامل به تهران سفر می‌کنند و از امکانات آن بهره‌مند خواهند شد.

محسن هاشمى رفسنجانی در خصوص اشتغالزایی در گردشگری اظهار کرد: تهران باید به عنوان شهری فراملی بتواند میزبان مراسم‌های مختلف بین‌المللی باشد و از این طریق درآمد شایانی کسب کند و به این وسیله شغل فراهم شود. اشتغالزایی از طریق گردشگری ارزان‌ترین روش است، کشورهای زیادی توانسته‌اند اقتصاد تورمی خود را از طریق گردشگری بازسازی کنند و در کنار کسب درآمد و ایجاد شغل به رفع دیگر مشکلات‌شان بپردازند.

دیدگاه کاربران