عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي :

ابلاغ دستورالعمل جديد كارگروه‌هاي ارتقاي سطح خدمات حمل و نقل مسافري بين‌شهري

کد خبر: 85832
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۰۲ ب.ظ

دستورالعمل جديد كارگروه‌هاي ارتقاي سطح خدمات در حوزه حمل و نقل مسافربري بين‌شهري از سوي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به دست‌اندركاران در سراسر كشور، ابلاغ شد.

به گزارش  نداي مردم ، اسماعيل غلامي معاون حمل و نقل اين سازمان با تأكيد بر لزوم هماهنگي و تعامل هرچه بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي استاني و تقويت مديريت يكپارچه و همگون در حوزه حمل و نقل بين‌شهري مسافري، اظهار داشت: كارگروه‌هاي ارتقاي سطح خدمات در سال ۸۸ راه‌اندازي شد، كه باتوجه به وجود سازمان‌ها و نهادهاي متعدد در زمينه نظارت و كنترل بر بخش حمل و نقل مسافر ادامه فعاليت اين كارگروه‌ها مستلزم اعمال بعضي تغييرات و تدوين دستورالعمل جديد گرديد.
وي فعاليت كارگروه‌هاي ارتقاي سطح خدمات مسافري را در سه سطح معرفي كرد و افزود: اين كارگروه‌ها در سطح پايانه‌هاي عمومي مسافربري، در استان و اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان و در سطح يك منطقه با حضور چند استان همجوار و يا داراي بيشترين ارتباط در حوزه حمل و نقل مسافر تشكيل مي‌شود.
غلامي با بيان اين كه جلسات كميته سطح اول به طور منظم و همه ماهه برگزار مي‌شود، افزود: اين جلسات با حضور معاون حمل و نقل استان به عنوان رييس كميته، نماينده مديرعامل سازمان پايانه شهرداري محل، مسئول پايانه / پايانه‌هاي مسافربري منصوب از طرف شهرداري، رؤساي ادارات مسافر و ايمني و ترافيك استان، رئيس يا دبير انجمن صنفي شركتها و مؤسسات مسافربري شهرستان مربوطه، رئيس يا دبير انجمن صنفي رانندگان مسافربري شهرستان مربوطه و نماينده اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان مستقر در پايانه برگزار مي‌شود و نتايج جلسه به اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان براي رسيدگي و طرح موضوع در جلسات كارگروه استاني ارسال مي‌گردد.
وي افزود: جلسات كارگروه استاني با حضور مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان به عنوان رئيس كارگروه، مديركل امور شهري و روستايي استانداري يا نماينده وي، رئيس پليس راه استان يا نماينده وي، مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري استان يا نماينده وي، مديرعامل سازمان پايانه‌هاي شهرداري تمامي شهرستان‌هاي استان، رئيس تشكل صنفي شركتها و مؤسسات مسافربري استان و رئيس تشكل صنفي رانندگان مسافري استان و معاون حمل و نقل استان به صورت منظم و هر سه ماه يكبار برگزار مي‌شود و گزارش اقدامات به دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي ارسال مي‌شود.
معاون حمل و نقل با اشاره به اين كه نشست‌هاي منطقه‌اي به منظور اجرايي شدن آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي ابلاغي از سوي ستاد برگزار مي‌شود، افزود: اين نشست‌ها با حضور مديران كل استان‌هاي ذي‌ربط، مسئولين كانون‌هاي سراسري كارفرمايي و كارگري بخش حمل و نقل مسافر، مديركل دفتر حمل و نقل مسافر يا يكي از معاونين دفتر مذكور به طور منظم و حداقل هر شش ماه يكبار برگزار مي‌شود.
غلامي يادآور شد: به منظور برگزاري نشست‌ها، پنج منطقه جغرافيايي تعريف شده است كه عبارتست از: منطقه شمال شرق و تهران، جنوب شرق، شمال غرب، جنوب غرب و منطقه مركزي كه متشكل از استان‌هاي ذي‌ربط هر منطقه مي‌باشد.
گفتني است بيش از ۹۰ درصد جابجايي مسافر در كشور از طريق جاده‌اي بانجام مي‌رسد كه سهم قابل ملاحظه‌اي از آن توسط ناوگان حمل و نقل عمومي جاده‌اي بانجام مي‌رسد.

دیدگاه کاربران