عضویت در خبرنامه الکترونیک

۲۲ مجموعه ورزشی و ۲۵مسجد درتهران ساخته شد

کد خبر: 85835
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۰۵ ب.ظ

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ازجمله مجموعه هایی است که در دوره اخیر مدیریت شهری با هدف توسعه زیرساخت های فرهنگی و دسترسی برابر شهروندان به امکانات تفریحی اقدامات گسترده ای را به سرانجام رسانده است.

به گزارش نداي مردم ،این شرکت در عمل به رسالت خویش و مبتنی بر اهداف تعیین شده نسبت به شناسایی پروژه‌های مورد نیاز، طراحی، اجرا و نظارت بر اجرای عملیات ساختمانی و معماری، اقدام و آثار ماندگار معماری و فنی‌مهندسی بر جای نهاده است. اقداماتی که برخی از آن ها برای همیشه در تاریخ تهران به یادگار باقی می ماند. شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در دوره اخیر مدیریت شهری اجرای حدود ۳۰۰ پروژه منطقه ای و فرا منطقه ای را برعهده گرفته و در عمل تاثیر بسزایی در افزایش سرانه فضای فرهنگی شهر تهران داشته است.

بر اساس آمارهای موجود، بیشترین میزان پروژه های انجام شده از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در منطقه ۳ و در راستای تبدیل اراضی عباس آباد به قطب گردشگری و تفریحی انجام شده است. به عبارت دیگر، طی دوره اخیر مدیریت شهری ۳۲ پروژه اغلب کلان که حدود ۱۲ درصد از کل پروژه های شرکت را تشکیل می دهند در این بخش از شهر ساماندهی شده و در اختیار عموم قرار گرفتند.

منطقه ۱۲ نیز با فاصله بسیار اندکی از منطقه ۳ در رده دوم قرار گرفته است؛ به این معنی که در ۱۲ سال اخیر ۳۱ پروژه جدید در منطقه کلید خورد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

علاوه بر اجرای پروژه های فرهنگی در مناطق همچون احیای خانه موزه ها، ساخت سالن های تئاتر و سینما، کتابخانه، باغ کتاب و مرمت خانه های بزرگان همچون خانه دکتر شریعتی و خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در این دوره از مدیریت شهری توجه ویژه ای را به بحث توسعه اماکن مذهبی مبذول داشته است. بر این اساس، در مدت مذکور ۲۵ مسجد که از مهم ترین آن ها می توان به مسجد ۷۲ تن در خیابان آزادی اشاره کرد، توسط شهرداری احداث و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

ساخت ۲۲ مجموعه ورزشی در مناطق مختلف پایتخت که حدود ۲۱ درصد از پروژه های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی را تشکیل می دهد از دیگر اقدامات مهمی است که در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان در پایتخت اجرا شده است.

بر اساس این گزارش، آمار پروژه های مختلف در شهر تهران طی ۱۲ سال اخیر حکایت از آن دارد که ۵۰ درصد از پروژه های کلان صرفاً با کارکرد فرهنگی و به منظور افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و اجتماعی احداث و در اختیار عموم شهروندان اعم از شهروندان تهران و گردشگران قرار گرفتند.

دیدگاه کاربران