عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و سرپرست سازمان مدیریت پسماند :

۴۰تن پسماندروزانه از شهر آفتاب جمع آوری شد

کد خبر: 85837
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۰۷ ب.ظ

قائم مقام حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و سرپرست سازمان مدیریت پسمانددر طول ایام برگزاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: ۲۶۰ نفر کارگر در هر شیفت و تعداد ۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات نظافت شهری، به طور شبانه‌روزی وظیفه پاکسازی، نظافت و رفت‌وروب محوطه و سالن‌ها را بر عهده داشتند.

به گزارش نداي مردم ،منصور باقرصاد با بیان این که از بهمن ماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری، نظافت و رفت وروب محدوده شهرآفتاب به طور کامل بر دوش این سازمان قرار گرفته؛ تصریح کرد: در همین راستا، جمع‌آوری و انتقال نخاله و ضایعات این محوطه به کهریزک، در بیش از یک هزار سرویس توسط ۱۴دستگاه کامیون، خاور، لودر و غلتان انجام شد.

وی با اشاره به تولید روزانه ۳۰ تا ۴۰تن پسماند در روزهای عادی سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌الملل کتاب تهران، بیان داشت: این مقدار در روزهای تعطیل به دو برابر افزایش یافت؛ به طوری که حدود ۸۰ تا ۸۵درصد پسماندهای جمع‌آوری شده در این ایام مربوط به پسماندهای خشک بوده و مابقی آن را پسماندهای تر تشکیل می‌داد.

دکتر منصور باقرصاد در همین خصوص افزود: پاکسازی كلی نظیر نظافت و رفت‌وروب، جمع‌آوری پسماندها و خاک و نخاله هم‌چنین انتقال هر نوع ضایعات فیزیکی موجود از فضای بیرونی نمایشگاه کتاب، سالن‌ها و محوطه‌های مسقف، به طور شبانه‌روزی توسط ۲۶۰نفر نیروی انسانی از بهمن ماه سال گذشته انجام شده و این روند تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی به تجهیزات و ادوات مورد استفاده به منظور حمل مکانیزه پسماندهای تولید شده در شهر آفتاب اشاره کرد و گفت: تعداد ۶۰دستگاه انواع جاروب مکانیزه بزرگراهی و خیابانی، خودروهای حمل پسماند، خاور، مخزن‌شو و جدول‌شو هم‌چنین خودروهای گشت از جمله ماشین‌آلاتی بود که پاکسازی و رفت‌وروب مجموعه شهر آفتاب را در جهت خدمات‌رسانی بهتر به بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب، برعهده داشتند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند از نصب یک هزار و ۲۰۰مخزن ۱۱۰۰، ۱۲۰ و ۲۴۰ لیتری هم‌چنین ۱۰عدد مخزن غلتان در محوطه نمایشگاه کتاب خبر داد و افزود: علاوه بر این‌ها، در طول نمایشگاه چهارهزار عدد کارتن پلاست ۶۰لیتری نیز در سالن‌ها و میان غرف توزیع شد.

قائم مقام سازمان مدیریت پسماند در پایان خاطرنشان کرد: طی ایام برگزاری نمایشگاه، جهت رفاه حال شهروندان و تهویه مطبوع فضاهای مسقف، کولرهای بزرگ سالن‌ها توسط ۳۰دستگاه تانکر، به صورت مداوم آبگیری می‌شد.

دیدگاه کاربران