عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امدادونجات :

برگزاری دوره توان‌افزایی کشوری جست‌وجو و نجات درحوادث شهری

کد خبر: 85864
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۲۸ ق.ظ

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امدادونجات ازبرگزاری دوازدهمین دوره توان‌افزایی کشوری جست‌وجو و نجات درحوادث شهری(آوار) با شرکت ١٥٠ تن از اعضای این تیم‌ها از سراسر کشور و در استان گیلان خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،دکتر احمد سطانی با اعلام این خبر، افزود: ١٥٠ عضو تیم‌های کشوری جست‌وجو و نجات درحوادث شهری(آوار) به‌ منظور افزایش توانمندی‌های خود در ارایه خدمات امدادی درحوادث شهری با حضور ٦ مربی کشوری، به مدت ٢روز دراین دوره توان‌افزایی شرکت دارند.

وی با اشاره به این‌که دراین دوره ٤ کارگاه عملیاتی برگزار می‌شود، گفت: براین اساس، با توجه به ضرورت ورود به ساختمان‌های حادثه‌دیده و نیاز به عبور از تونل‌ها و مبادی ورودی باریک و بی‌استحکام، بهترین راه، ایمن‌کردن مسیر با شمعک‌گذاری است که درکارگاه شمعک‌گذاری، امدادگران توانمندی خود را دراین زمینه افزایش می‌دهند.

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امدادونجات با اشاره به برگزاری کارگاه الوارچینی عنوان کرد: دربرخی حوادث شهری نیاز به جابجایی جسم سنگین و تثبیت آن به منظور جلوگیری از خطر وجود دارد و الوارچینی یکی از اقدامات تخصصی دراین زمینه است و علاوه بر آن، در کارگاه بتن‌بُر و چوب‌بُر؛ شرکت‌کنندگان در دوره توان‌افزایی علاوه بر آشنایی با کاربرد دستگاه‌ها با نحوه نگهداری مناسب از تیغه‌های برش نیز آشنا شدند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه ارتفاع و فضای معلق برای توانمندی بیشتر درصعود و فرود ازساختمان‌های مرتفع گفت: درپایان این دوره، عملیات شبانه‌ای برگزار می‌شود که در آن اعضای تیم‌های جست‌وجو و نجات درحوادث شهری باید مصدومان محصور در طبقات سوم و چهارم ساختمانی که طبقات اول و دوم آن دچار حریق شده است را نجات دهند و از این طریق تمامی آموخته‌های خود در کارگاه‌ها را به کار خواهند گرفت.

دیدگاه کاربران