عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک :

فاز نخست ساماندهی بزرگراه شهید چمران به اتمام می‌رسد

کد خبر: 85932
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۵۲ ب.ظ

با هدف ساماندهی ترافیکی بزرگراه شهید چمران فاز اول اجرایی مسیر چمران جنوب به خیابان شهدای اوین تا پایان شهریور ماه ۹۶ به بهره برداری کامل می‌رسد.

به گزارش نداي مردم ، مهندس بهمن محبوبی معاون فنی و عمرانی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: ساماندهی ترافیکی بزرگراه شهید چمران در قالب اجرای تقاطع های غیر همسطح یمن – شهید چمران شامل ۴ دستگاه پل و دو مسیر زیر گذر به انضمام رمپ و لوپ‌های مربوطه است که اتمام فاز اول آن منجر به کاهش بار ترافیکی در محدوده بزرگراه شهید چمران و حذف نبش گره ترافیکی مسیر پل پارک وی به چمران جنوب و نیز مسیر چمران شمال به تقاطع های ولی عصر (عج) خواهد شد.

وی افزود: فاز اول اجرایی، مسیر دسترسی چمران جنوب به خیابان شهدای اوین و محدوده خیابان رشید الدین فضل اله و میدان دانشگاه را تامین می نماید و از طرفی این مسیر به صورت رفت و برگشت طراحی شده است و تامین کننده مسیر ساکنین شهروند در محدوده ولنجک، درکه، زعفرانیه به سمت چمران جنوب از خیابان رشید الدین فضل اله و میدان دانشگاه است.

محبوبی تصریح کرد: طول کل پروژه تقاطع های غیر همسطح یمن – شهید چمران به مقدار ۳ هزار و ۵۶۰ متر و عرض متوسط ۱۶متر شامل ۴دستگاه پل و یک رمپ و یک لوپ به طول تقریبی یک هزار و ۵۰۰ متر و یک روگذر و زیرگذر اتصالی به تونل کردستان به طول۶۰۰ متر است.

معاون شهردار منطقه یک گفت: در فاز بعدی دو پل رفت و برگشت خ یمن(تابناک) اجرا می‌شود که یک پل مسیر تابناک به چمران شرق _پارک وی را تامین می‌نماید و همچنین تونل کردستان جنوب را امکان دسترسی می دهد و پل دوم از تونل کردستان به خیابان یمن دسترسی پیدا می نماید که اجرای دو مورد آخر منوط به تکمیل تونل کردستان در منطقه ۳ است.

وی تصریح کرد: پس از اجرای تونل کردستان یک مسیر زیرگذر روگذر از چمران (پارک وی) به سمت کردستان جنوب تامین خواهد شد و همچنین پروژه شامل یک رمپ و یک لوپ دیگر جهت تکمیل دسترسی‌های تقاطع است.

دیدگاه کاربران