عضویت در خبرنامه الکترونیک

بلیط متروی تهران باید منطقی شود / اقشارکم درآمد کارت مسافرت دریافت کنند

کد خبر: 85966
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲ ق.ظ

درآمد متروی تهران کمتر از هزار میلیارد تومان و سودخالص آن بسیار پائین تر است در حالی که متروی تهران می تواند سالانه بیش از ۲هزار میلیارد تومان سود خالص داشته باشد

نداي مردم – با منطقی کردن قیمت بلیط مترو و اختصاص کارت مترو به افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و سایر اقشار کم درآمد ساکن تهران و از طرف دیگر منطقی کردن قیمت بلیط مترو می توان سود خالص متروی تهران را تا ۴ برابر افزایش داد همچنین می بایست با تدبیر و برنامه ریزی ظرفیت های خالی مترو در برخی ساعت شبانه روز را به حد مطلوب افزایش داد. در برخی ساعات شبانه روز بخشی از ظرفیت های جابجایی مترو بلا استفاده است که با تبلیغات و ابزارهای تشویقی می توان از آن ظرفیت های خالی استفاده مطلوب نمود و سطح درآمد مترو را افزایش داد. مترو تهران از جمله مدرن ترین و ارزان ترین مترو های در کل جهان می باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه این ایستگاه در تقاطع خطوط ۳ و ۶ متروی تهران قرار داد گفت: در حال حاضر روزانه حدود ۳ میلیون نفر وارد متروی تهران می‌شوند و با راه‌اندازی خطوط ۶ و ۷ متروی تهران، روزانه چهار میلیون و هشتصد هزار نفر از متروی تهران بهره‌مند خواهند شد و در صورت افزایش تعداد قطار و واگن‌های مترو، کاربری از متروی تهران به روزانه ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

دیدگاه کاربران