عضویت در خبرنامه الکترونیک

پيشتازي سپاهان در كروس بازار نقل و انتقالات

کد خبر: 85986
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱ ب.ظ

سپاهان به عنوان یکی از فعال ترین باشگاه های حاضر در بازار تابستانی فوتبال ایران همچنان خریدهای جدیدی را رونمایی می کند.

به گزارش نداي مردم، باشگاه اصفهانی و زلاتکو کرانچار برنامه های زیادی برای فصل آتی پیش رو دارند و دنبال بازگرداندن این تیم به جایگاه واقعی خود در بین مدعیان هستند. بعد از دو فصل ناامید کننده و کابوس وار شروع این باشگاه در بازار نقل و انتقالات تابستانی باعث شد تا توفان زردی به راه افتاده و ستاره های موجود یکی پس از دیگری سر از نصف جهان در بیاورند بلکه با حضورشان به سپاهان کمک کنند تا بار دیگر در قامت مدعی قهرمانی گام به رقابت ها بگذارد.

خریدهای منطقی و صد البته پرمعنا که می تواند زنگ خطر را برای همه مدعیان قهرمانی در فصل آتی به صدا در بیاورد چون پیرمرد کروات و سپاهان با شناخت کامل از ضعف های موجود در پست های مختلف گام به بازار گذاشته و بدون جار و جنجال و با سیاست سکوت یکی پس از دیگری قراردادها را نهایی و خریدهای خود را در خواب زمستانی بسیاری از باشگاه ها معرفی می کنند.

بعد از توافق نهایی با عزت پورقاز مدافع ملی پوش سایپا این بار سپاهانی ها به سراغ سیاوش یزدانی بازیکن دیگر خودروساز پایتخت رفتند و با این بازیکن هم قراردادی دوساله امضا کردند تا به این ترتیب بیشتر نگرانی خود از بابت ساختار تدافعی را برطرف کنند گرچه گفته می شود این دو خرید تنها خریدهای سپاهان در نقل و انتقالات تابستانی نیست و تا چند روز دیگر یک خرید بزرگ دیگر در خط دفاع نیز در این باشگاه انجام خواهد شد.

برای پست دفاع راست و چپ سپاهان روی گزینه های مختلفی نظر داشت که در نهایت روی بازگرداندن حسن جعفری از پدیده برای دفاع راست و جذب سعید آقایی از تراکتورسازی به جمع بندی نهایی رسید که اولی تنها یک امضا با باشگاه سپاهان فاصله دارد اما آقایی ملی پوش به خاطر مشکلاتی که در پرداخت پول رضایتنامه به باشگاه گسترش فولاد دارد هنوز حضورش در نصف جهان نهایی نشده است.

برای میانه میدان کرانچار روی حفظ سرورچپاروف ازبک تاکید کرده تا مسئولان باشگاه به شدت پیگیر اختلافات او با استقلالی ها باشند. در شرایطی که منصوریان مدعی شده سرور چپاروف بازیکن استقلال است و سازمان لیگ نیر براساس تفاهم نامه موجود این ادعا را ثابت کرده اما برخی مشکلات میان دو طرف شانس سپاهانی ها برای به خدمت گرفتن دائمی این بازیکن را بیشتر کرده است ضمن این که در میانه میدان خود کرانچار دنبال گزینه ای خارجی هم هست تا با خود به ایران بیاورد.

اما در خط حمله سپاهانی ها روزهای پرمشغله ای را تجربه می کنند چون حداقل دو خرید جدید باید برای تقویت ساختار تهاجمی خود داشته باشند که اولین خرید با قطعی شدن حضور شاهین ثاقبی از ملوان انجام شد. بازیکنی که با پرداخت پول رضایتنامه قراردادی سه ساله با سپاهان بست. دومین خرید هم چندان برای طرفداران این باشگاه غریبه نیست چون آخرین قهرمانی خود را با گل های این بازیکن جشن گرفتند. لوسیانو پریرا ملقب به شیمبا بعد از اتمام قراردادش با گسترش فولاد در یک قدمی بازگشت به سپاهان قرار گرفته و هیچ بعید نیست تا پایان هفته او نیز زردپوش شود.

خریدهای سپاهان در حالی با سیاست خاص این باشگاه در حال انجام شدن است که مذاکرات برای تمدید قرارداد مهره های کلیدی نیز ادامه دارد گرچه برخی از بازیکنان برای ماندن در جمع زردپوشان نصف جهان با اختلافات زیادی روبرو هستند از جمله موسی کولی بالی مدافع اهل مالی و همچنین احسان حاج صفی که هنوز زیر بار امضای قرارداد جدید نرفته است. در خصوص کولی بالی گفته می شود اختلاف مالی دو طرف به قدری زیاد شده که باید منتظر خداحافظی این بازیکن و حضورش در تیمی دیگر بود اما در خصوص حاج صفی قطع به یقین سپاهانی ها او را راضی به تمدید قرارداد خواهند کرد.

دیدگاه کاربران