عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ :

مساجد شمال شرق تهران غبارروبی و آماده سازی می‌شود

کد خبر: 86025
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ ب.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ از برگزاری و برپایی برنامه‌های مذهبی، فرهنگی، تفریحی ویژه ماه مبارک رمضان و غبارروبی و آماده سازی مساجد سطح منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مردم، ابوذر حسینی با تشریح اقدامات فرهنگی و برنامه های متنوع شهرداری منطقه در ماه مبارک رمضان گفت: ویژه برنامه‌های این ماه مبارک با عنوان ضیافت الهی در سطح منطقه، نواحی ۹ گانه و سرای محلات به شکل وسیعی اجرا می‌شود.

وی آماده سازی و غبار روبی مساجد را از جمله برنامه های این ماه عنوان کرد و در ادامه گفت: راه‌اندازی کاروان تلاوت و قرائت قرآن در مساجد و حسینیه ها و منازل خانواده‌های معظم شهدا با حضور قاریان برجسته از جمله برنامه های این ماه مبارک است.

معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه گفت: فضاسازی محیطی و بصری با محوریت احادیث، برگزاری مراسم تجلیل از قاریان و فعالان قرآنی، راه اندازی مهد قرآنی با عنوان غنچه‌های باغ طوبی از دیگر اقدامات این ماه مبارک است.

حسینی در ادامه تصریح کرد: از دیگر برنامه ها می توان به آموزش رایگان قرائت و قرآن توسط اساتید متبحر، اجرای طرح افطار ساده صلواتی در بوستان‌ها، مساجد و مراکز فرهنگی، معابر عمومی، ایستگاه های مترو اشاره کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تصریح کرد: برگزاری مراسم نور افشانی در میادین و بوستان‌ها، ویژه برنامه‌های شهادت حضرت علی (ع) و شب های قدر در مساجد و مزار شهدای گمنام، برگزاری ویژه برنامه‌های روز قدس ( قبله نخست)، ویژه برنامه‌های عید سعید فطر ( جشن مغفرت ) از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان است.

دیدگاه کاربران