عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر ساخت تونل های شهری:

ساخت تونل ضربعلی زاده در منطقه ۱۶ از مرز ۹۰ درصد گذشت

کد خبر: 86100
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵ ق.ظ

مدیر ساخت تونل های شهری: ساخت تونل ضربعلی زاده هفتمین تونل شهری در منطقه ۱۶ تهران از مرز ۹۰ درصد گذشت .

به گزارش نداي مردم ، پورهاشمی افزود: یکسال است که ساخت تونل ضربعلی زاده آغاز شده است و هم اکنون در مراحل پایانی ساخت یعنی بتون ریزی دیواره ها هستیم .
وی اضافه کرد: هدف از اجرای ساخت تونل ضربعلی زاده اتصال محله نازی آباد به خزانه است زیرا ساکنان دو محله برای رسیدن باید حتماً از بزرگراه بعثت و از مقابل پایانه جنوب تردد می کردند که این موجب سنگینی ترافیک می شد .
پورهاشمی گفت : هفتمین تونل شهری در خیابان مداح احداث شده که این تونل با رمپ های ورودی و خروجی ۵۵۰ متر و طول اصلی تونل ۱۱۰ متر است .
وی افزود : علت عدم اتصال دو محله نازی آباد و خزانه عبور خط راه آهن سراسری و مترو است که موجب مسدود شدن راه اتصال دو محله شده بود بنابراین این تونل از زیر خط راه آهن گذر می کند .
پورهاشمی گفت : برای استحکام تونل که از زیر خط راه آهن عبور می کند آخرین فناوری ساخت تونل را استفاده کرده بطوریکه فاصله بین سقف تونل با خط راه آهن ۲ متر و ۷۰ سانت است .
وی گفت : در مسیر احداث این خط ۱۰ منزل مسکونی قرار داشت که آنها خریداری شدند و هم اکنون کار احداث تونل در مراحل پایانی ساخت دیواره قرار دارد و تا روزهای آینده آسفالت آن نیز ریخته خواهد شد .
پورهاشمی افزود : اواسط مرداد هفتمین تونل شهری به بهره برداری خواهد رسید .

دیدگاه کاربران