عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران :

اولویت مدیریت شهری توسعه مساجد در تهران باشد/خادم افتخاری مسجد یک نوع کار فرهنگی است

کد خبر: 86157
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰ ب.ظ

جلال ملکی گفت: توجه به مساجد به خصوص در محلات تهران بسیار برای جوانان بایستی در اولویت برنامه های شورا و شهرداری باشد.

به گزارش نداي مردم ،جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت وگو با خبرنگار حوزه فرهنگی تهران پرس، در خصوص اولویت های مدیریت شهری برای توسعه کمی و کیفی مساجد تهران اظهار داشت: همان طور که می دانید همواره یکی از اولویت های مدیریت شهری، توسعه مساجد بوده و خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در شورای چهارم به موضوعات فرهنگی و به ویژه مساجد تا آن جایی که بنده اطلاع دارم، رسیدگی شد. علاوه بر این انتظار می رود که در شورای پنجم نیز به موضوع مساجد و توسعه مسجد محلات توجه ویژه ای شود.

سخنگوی سابق سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به این که به مقولات فرهنگی و اجتماعی در شورای پنجم بیشتر پرداخته خواهد شد، خاطرنشان کرد: بنده معتقدم توجه به مساجد به خصوص در محلات تهران بسیار برای جوانان بایستی در اولویت برنامه های شورا و شهرداری باشد.

ملکی در پاسخ به این سوال که آیا به مسجد محله تان برای اقامه نماز می روید و یا خیر اظهار داشت: بنده حتما هر زمانی که در منزل بودم، برای اقامه نماز مغرب و عشاء به مسجد می روم و افتخار می کنم که خودم را یک فرد مسجدی می دانم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تمایل دارید به عنوان خادم افتخاری در مسجد فعالیت داشته باشید، اظهار داشت: چراکه نه. بنده اگر صلاحیت آن را داشته باشم که در مسجد خادم شوم، حتما به عنوان خادم افتخاری خودم را معرفی می کنم. بودن به عنوان خادم افتخاری خود اقدام فرهنگی است که بایستی این موضوع بیشتر اشاعه کند.

دیدگاه کاربران