عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار کرج :

تحقق اولویت های فرهنگی، کرج را در مسیرتوسعه و پویایی قرار می دهد

کد خبر: 86163
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۰۲ ب.ظ

شهردار کرج با اشاره به اینکه اولویت‌ پیشروی مدیریت شهری این کلانشهر انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی است گفت: کرج در حال حاضر با توجه به پیشرفت‌های خوب سخت افزاری و عمرانی باید در زمینه فرهنگی و اجتماعی هم پیشرفت چشمگیرتری را پیدا کند تا نیاز شهر و شهروندان در تمامی جوانب برطرف شود.

به گزارش نداي مردم، علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و گفت: اقدامات فرهنگی و اجتماعی عامل جدایی ناپذیر عملکرد شهرداری ها است و این دستگاه با فرهنگ شهر به طور مستقیم در تماس می باشد بنابراین باید با برنامه ریزی مناسب و نگرشی جدید وارد میدان فرهنگی در سطح شهر شود و در حیطه وظایف به مرتفع ساختن معضلات در این زمینه بپردازد.
شهردار کرج با بیان اینکه کار فرهنگی در شهر تنها جزء اختیارات شهرداری نیست و دیگر ارگان‌ها نیز باید در این زمینه تلاش کنند گفت: در زمینه فرهنگ نباید مقطعی عمل کرد و باید برنامه جامعی برای اجرای کارهای فرهنگی وجود داشته باشد؛ در دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج نیز اقدامات مناسبتی در زمینه فرهنگ در این کلانشهر انجام شده که باید تداوم داشته باشد.
ترکاشوند ادامه داد: بدیهی است دستیابی به موفقیت در پروژه های شهری مستلزم توجه همزمان به تمامی ابعاد زیست محیطی، اقتصادی، مالی، حمل و نقل، فرهنگی و … می باشد و مدیریت شهری کرج نیز تا کنون در انجام پروژه های مختلف خدماتی و عمرانی خود ماهیت اجتماعی و تاثیرات گسترده ای که این اقدامات بر زندگی شهروندان بر جای می گذارد را مد نظر قرار داده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: اقدامات و برنامه هاي فرهنگي يكي از اصلي ترين روشها جهت رسيدن به انضباط شهري است و انجام این اقدامات راه رسيدن به انضباط شهري را كوتاه تر مي كند.
وی در پایان یادآور شد: آموزش هاي شهروندي در رابطه با موضوعاتی نظیر عدم سد معبر و رعايت حقوق عابرين، رعايت نظافت، احترام به فضاي سبز، لزوم رعايت قوانين ، عدم خريد از دستفروشان، رعایت فرهنگ ترافیک و… از جمله فعالیت های مدیریت شهری کرج طی چهار سال گذشته بوده که برای خدمت رسانی کیفی تر به شهر و شهروندان با رویه هایی جدید تر همچنان ادامه دارد.

دیدگاه کاربران