عضویت در خبرنامه الکترونیک

انتشار ليست با نفوذترین شخصیت های جهان در نشريه تایم

کد خبر: 86200
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷ ق.ظ

هفته نامه تایم در آغاز این فهرست ضمن ارایه شرحی می گوید که «در یک سال گذشته، عرصه جر و بحث های سیاسی در آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آسیا بر لبه تیزی قرار داشت».

به گزارش نداي مردم، فهرست سالانه هفته نامه «تایم» از یکصد چهره بانفوذ مردان و زنان جهان بر اساس دستاوردها، موفقیت ها و شهرت اشخاص تهیه و ارائه شده و مانند سال های پیش، شامل روسای کشورها، نخست وزیران، مدیران ارشد کمپانی ها و هنرمندان و هنرپیشگان و اشخاص مشهور می شود ولی در میان آنها نام های کمتر آشنایی هم برای خوانندگان این هفته نامه به چشم می خورد، کسانی که عامل کلیدی در اختراعات و اکتشافات، پیشبرد هدف ها و بلندپروازی های انسان هستند و نبوغ شان موجب گشودن گره از دشواری ها می شود.

هفته نامه تایم در آغاز این فهرست ضمن ارایه شرحی می گوید که «در یک سال گذشته، عرصه جر و بحث های سیاسی در آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آسیا بر لبه تیزی قرار داشت».

ولی به رغم این دگرگونی ملموس که شخصیت هایی مانند دونالد ترامپ را شامل شده، امسال ظهور نام هایی در میان بانفوذترین مقام ها، توجه خوانندگان هفته نامه تایم را به خود معطوف داشته است. از جمله این نام ها می توان به سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه اشاره کرد که به پیشنهاد «کنت پولاک» از اعضای ارشد مرکز سیاست های خاورمیانه انستیتوی بروکینگز در واشینگتن در فهرست تایم قرار گرفته است.

کنت پولاک از کارشناسان مسائل خاورمیانه در عرصه های سیاسی و نظامی با مطالعات گسترده در امور ایران، عراق، عربستان و امیرنشینان جنوب خلیج فارس است و در معرفی سرلشگر قاسم سلیمانی گفته است: «او برای شیعیان خاورمیانه، شخصیت هایی مانند جیمز باند و ژنرال رومل آلمانی را تداعی می کند».

نام قاسم سلیمانی در لیست «رهبران» در ردیف سیزدهم قرار گرفته است. جالب آنکه در بخش «رهبران» نام اشخاص معروفی چون سناتور چاک شومر (رهبر اقلیت دمکرات ها در سنای آمریکا)، دونالد ترامپ، ژنرال جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، ملیندا گیتس، همسر بیل گیتس بنیانگذار کمپانی معروف مایکروسافت و ثروتمندترین فرد در جهان و پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک ها هم دیده می شود.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، رودریگو دیوترته رییس جمهوری فیلیپین، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و شی ژین پینگ رییس جمهوری چین نیز جزء بانفوذترین شخصیت ها هستند.

نام ایوانکا ترامپ دختر چهل وپنجمین رییس جمهوری آمریکا و همسرش جارد کوشنر در فهرست شخصیت های پیشگام آمده و همین طور هفده تن از نامداران عرصه هنر نیز جزء بانفوذترین های سال ۲۰۱۷ میلادی ذکر شده است.

دیدگاه کاربران