عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی :

تعیین نحوه خرید تضمینی گندم برای سال ۹۶

کد خبر: 86212
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶ ق.ظ

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام و ‏المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، گزارشی را از نظام تحلیل اطلاعات بازار کار ایران ارائه داد‎.

به گزارش نداي مردم، نظام تحلیل اطلاعات بازارکار یک شبکه از سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط با وظایف مشخص است که به تولید آمار و اطلاعات و تحلیل این اطلاعات برای جهت دهی سیاست های بازار کار می پردازد.

این گزارش، بانگاهی اجمالی بر روندتحولات بازارکار ایران، به موضوعاتی از قبیل نرخ مشارکت، سطح تحصیلات جمعیت درسن کار،وضعیت اشتغال وبیکاری درکشور، وضعیت پوشش بیمه ای افراد شاغل می پردازد.

هیات وزیران نحوه خرید تضمینی گندم برای سال ۱۳۹۶ را تعیین کرد. بر این اساس، دولت مقرر کرد محصول گندم استان‌های مرکزی، خراسان شمالی، اردبیل وزنجان در قالب سیاست قیمت تضمینی از طریق بورس کالای ایران برای مصارف صنف و صنعت معامله شود.

دولت، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران را به عنوان بازارساز مکلف کرد حداکثر تا دو هفته پس از اولین عرضه هرمحموله گندم درتابلو بورس، درصورت عدم خرید ازسوی متقاضیان، نسبت به خرید آن اقدام کند.

کارخانجات آردسازی نیزموظفند در صورت خرید مستقیم ازکشاورزان، نسبت به پرداخت مرحله اول بهای گندم خریداری شده از طریق سامانه خرید تضمینی بانک کشاورزی اقدام کنند. مابه‌التفاوت قیمت پرداختی توسط کارخانجات آردسازی تا قیمت خرید تضمینی گندم از محل اعتبارات قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور پرداخت خواهد شد.

باتصویب هیات وزیران و با اجرای قطعه دوم آزادراه کنارگذر غربی اصفهان حدفاصل میدان کرکوند تا تقاطع بزرگراه مبارکه – شهرضا و مبارکه – بروجن (سه راهی طالخونچه)، حدود ۱۵ کیلومتر به طول این آزاد راه افزوده شد. بنابراین طول پروژه مذکور از ۹۳ کیلومتر به ۱۰۸ کیلومتر افزایش پیدا می کند.

هیات وزیران در ادامه، ضمن اظهارنظر درخصوص تعدادی ازطرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

دیدگاه کاربران