عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار کرج :

مناسب‌سازی معابر برای افراد کم‌توان وظیفه شرعی و اخلاقی است

کد خبر: 86247
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۹ ب.ظ

شهردار کرج با بیان اینکه فراهم ساختن زمینه حضور افراد کم توان، جانبازان، سالمندان و تمامی اقشار جامعه که به آسانی توانایی حضور و رفت و آمد در معابر و اماکن عمومی را ندارند یک وظیفه شرعی و اخلاقی محسوب می شود گفت: مدیریت شهری این کلانشهر بر این باور است که بسیاری از فضاها و مکان ها اگر قبل از ساخت نهایی مناسب سازی شود علاوه بر آنکه موجب خدمات رسانی گسترده به این قشر می شود هزینه های بسیار کمتری را نیز در برمی گیرد.

به گزارش نداي مردم ، علی ترکاشوند عصر دیروز این مطلب را در شورای برنامه ریزی مدیران شهرداری این کلانشهر عنوان کرد و گفت: تمام کسانی که در جامعه زندگی می کنند دارای حقوق شهروندی هستند و باید زیرساخت هایی را فراهم کرد تا محیط‌های شهری و ساختمان های عمومی به نحوی ساماندهی و احداث شوند که این افراد از ساده ترین حقوق خود بهره مند شوند.

شهردار کرج اظهار داشت: آنچه واضح است شهرداری این کلانشهر برای اجرای هر چه بهتر این شرایط نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها می باشد و مناسب سازی معابر و اماکن عمومی باید متناسب با وضعیت جسمانی افراد کم توان، جانبازان و سالمندان باشد تا آن ها بابت تردد هیچ نگرانی و دغدغه ای نداشته باشند.

ترکاشوند با تاکید بر اینکه مدیران مناطق ۱۲گانه شهرداری کرج باید تمامی اقدامات لازم را در زمینه ساماندهی معابر اجرایی کنند ادامه داد: مدیریت شهری ایران کوچک در تلاش برای رسیدن به سطح ایده آل شهری است تا در شهر مانع کمتری وجود داشته باشد و افراد کم توان بدون کمک از دیگران بتوانند در فضای اجتماعی رفت و آمد کنند.

این مسئول در پایان با اشاره به اینکه مناسب سازی معابر شهر برای اقشار کم توان نیازمند فرهنگسازی بیشتر نیز می باشد گفت: برای تأمین ملزومات و تجهیزات در این زمینه، همه شهروندان و دستگاه های مربوطه هم باید همدلی و همراهی بیشتری با شهرداری کرج داشته باشند تا این مهم بصورت حداکثری در معابر شهر تحقق پیدا کند.

گفتنی است در جلسه شورای برنامه ریزی مدیران شهرداری کرج، قائم مقام شهردار، معاونان، مدیران عامل سازمان های تابعه، مدیران مناطق ۱۲گانه و مدیران ستادی این دستگاه نیز حضور داشتند.

دیدگاه کاربران