عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست اورژانس کشور :

پایگاه های کانکسی اورژانس امسال حذف می شوند

کد خبر: 86267
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۲ ق.ظ

سرپرست اورژانس کشور از حذف پایگاه های کانکسی اورژانس در سال جاری خبرداد و گفت: دو هزار و ۲۹۰ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای در کشور داریم که حدود ۳۰ درصد آنها در کانکس است و ساختمان ثابت ندارند.

به گزارش نداي مردم ،پیرحسین کولیوند افزود: یکی از اولویت‌های مهم سازمان اورژانس کشور در سال ۹۶، حذف تمام پایگاه‌های کانکسی اورژانس است و حتما این کار امسال انجام می‌شود.
وی ادامه داد: تفاهمنامه‌های ساخت پایگاه‌های ثابت اورژانس پیش بیمارستانی اعم از پایگاه‌های شهری و جاده‌ای با دانشگاه‌های علوم پزشکی امضا شده است و قرار است ۵۰ درصد هزینه ساخت پایگاه‌های ثابت اورژانس را دانشگاه‌ها و ۵۰ درصد را اورژانس کشور بپردازد. البته انتظار داریم شهرداری‌ها نیز برای ساخت این پایگاه‌ها و به خصوص تامین زمین آن کمک کنند.
کولیوند گفت: انتظار ما از شهرداری‌ها این است که نیاز مردم به خدمات درمانی را در مبلمان شهری ببینند و زمین و امکانات لازم را برای ایچاد پایگاه‌های اورژانس تامین کنند و سازمان اورژانس کشور فقط نیروی انسانی را تامین و خدمات تخصصی را ارائه کند.
وی افزود: پیشنهاد ما این است که در کنار هر ایستگاه آتش نشانی و هر ایستگاه مترو یک پایگاه اورژانس ۱۱۵ هم وجود داشته باشد تا در صورت نیاز مردم به خدمات فوریت‌های پزشکی، نیروهای اورژانس در کمترین زمان ممکن خدمات لازم را به مردم و یبماران ارائه کنند.
وی گفت: علاوه بر اینکه حدود ۳۰درصد پایگاه‌های اورژانس کشور در کانکس است و ساختمان ندارند، حدود ۳۰۰ پایگاه اورژانس نیز از برنامه پنجساله پنچم عقب هستیم که علاوه بر کمبود منابع مالی، کمبود نیروی انسانی نیز در این زمینه موثر بوده است.
کولیوند افزود: مرکز اورژانس کشور امسال بر اساس قانون برنامه ششم، به سازمان اورژانس کشور تبدیل می‌شود و با اختیارات و منابع بیشتری که در اختیار خواهد داشت،حتما برای جبران این مشکلات اقدام می‌کند.

دیدگاه کاربران