عضویت در خبرنامه الکترونیک
‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز :

ادامه پروژه مترو کرج همچنان در انتظار تضمین وزیر کار/ توانایی سابیر باید تضمین شود

کد خبر: 86284
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۳۵ ب.ظ

‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: قرار بود شرکت شستا و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص توانایی سابیر برای ادامه پروژه قطار شهری کرج به ما تضمین جدی بدهند اما آقای ربیعی هنوز به درخواست ما پاسخی نداده است.

به گزارش نداي مردم ،خسرو ارتقایی  در پاسخ به اینکه آیا پروژه قطار شهری کرج پس از چند ماه تعطیلی مجددا فعال شده است، گفت: این خبر را من نیز از شهردار کرج شنیده‌ام و گویا طبق گفته وی بخشی از کار شروع شده است.

ارتقایی با بیان اینکه قرار بود شرکت سابیر پیش از آغاز‌ کار با ضمانت وزارت تعاون و شستا تعهداتی را بدهد و بعد کار را شروع کند، افزود: اما درخواست ما در این خصوص به وزیر تعاون همچنان بی پاسخ مانده و آقای ربیعی به نامه ما جوابی نداده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز یکی از این تعهدات را تامین اولیه مالی ۳۰۰ میلیارد تومانی برای آغاز کار از طرف پیمانکار عنوان و اظهار کرد: عنوان شده است که کار با ۵۰ میلیارد تومان شروع شده اما از اینکه مبلغ مذکور به حساب مشترک واریز شده یا خیر اطلاعی ندارم.

وی به عدم پیشرفت چندین ساله و تعطیلی پروژه قطار شهری کرج اشاره کرد و گفت: اینکه پس از ۱۰ سال شرکت سابیر توانایی ادامه کار را داشته باشد، نیازمند ضمانت وزیر کار است که همچنان برای این تضمین منتظر هستیم و آقای ربیعی به آن پاسخی نداده‌اند.

ارتقایی ادامه داد: گویا شرکت سابیر در نامه‌ای اعلام کرده است که تهاتر زمین برای اجرای این پروژه را پذیرفته است اما این موضوع نیز به تضمین وزیر کار و شرکت شستا نیاز دارد.
نوآوران

دیدگاه کاربران