عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران:

هیچ زیرساختی برای ساختمان‌های ناایمن انجام نشده است

کد خبر: 86328
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸ ق.ظ

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: گزارش هیات ملی پلاسکو نشان داد خیلی از سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول در این حادثه نسبت به وظایفی که در مقابل ساختمان‌هایی مثل پلاسکو داشتند، بی تفاوت بوده‌اند و هیچ زیرساختی برای ساختمان‌های ناایمن انجام نشده است.

به گزارش نداي مردم ، ناصر امانی با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه نسبت به برخی از مباحث مطرح شده در گزارش حادثه پلاسکو معترض هستیم، افزود: در مورد حادثه پلاسکو و گزارش هیات منتخب رئیس جمهور ضمن اینکه به یکی از بندهای آن یعنی بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها معترض هستیم درباره آن نیز اختلاف حقوقی داریم چراکه دو نوع تفسیر از این قانون ارائه می شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: تفسیری که هیات منتخب بررسی حادثه پلاسکو از این قانون دارد یا تفسیر شورای شهر تهران متفاوت است.

وی با بیان اینکه باقی بندهای مطرح شده در این گزارش را منصفانه می‌دانیم، تصریح کرد: این همان گزارشی است که شهردار تهران زمانی که در شورای شهر می‌خواست گزارش بدهد دقیقا همین لیست مطرح از مقصران در گزارش هیات ملی را که شامل سازمان‌ها و وزارتخانه‌هایی مقصر است، مطرح کرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اضافه کرد: در واقع می توان گفت اصلا زیرساخت‌های لازم را برای ساختمان‌های بزرگ و ناایمن در شهر تهران از سوی دستگاه‌ها انجام نشده است.

امانی افزود: اگر امکانات آتش نشانی شهر تهران را با آتش نشانی شهر لندن و نیویورک مقایسه کنیم بله کمبود امکانات داریم ولی اگر نسبت به ایران و جمعیت شهر تهران این مقایسه صورت بگیرد میزان امکانات مناسب است.

وی گفت: اعتقاد داریم برای برج‌های بلند مرتبه باید سیستم اتوماتیک اتفای حریق وجود داشته باشد و در هیچ جای دنیا از آتش نشانی برای اتفای حریق برای برج های بالای ۱۲ طبقه استفاده نمی شود و در برج‌های تهران باید امکاناتی برای اتفای حریق تعبیه شود.

دیدگاه کاربران