عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی :

حمایت دولت از حضور پایدار صادرکنندگان در بازار هدف

کد خبر: 86343
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۴۶ ب.ظ

مهلت دریافت مدارک و مستندات مربوط به پرداخت کمک سود تسهیلات بانکی صادراتی سال ۱۳۹۵ به پایان رسید.

به گزارش نداي مردم، فرهاد نوری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی، گفت: استقبال واحدهای تولیدی– صادراتی و بازرگانی از فراخوان‌های سازمان توسعه تجارت ایران درخصوص دریافت مدارک و مستندات مربوط به پرداخت کمک سود تسهیلات بانکی صادراتی سال ۱۳۹۵ را قابل توجه دانست.

نوری در ادامه افزود: بیش از ۴۵۰ پرونده در قالب ۶۰۰ قرارداد از واحدهای تولیدی- صادراتی و بازرگانی از طریق سازمان توسعه تجارت ایران و حدود دوبرابر این تعداد از طریق بانک توسعه صادرات و همچنین با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اطلاع‌رسانی و تشکیل پرونده متقاضیان استفاده از تسهیلات انجام شده است و امیدواریم در سال ۱۳۹۶، اعتبارات بیشتری جهت کاهش هزینه‌های بنگاه‌های تولیدی– صارداتی و بازرگانی با هدف حضور پایدارتر در بازارهای هدف تخصیص یابد.

وی با تأکید بر تلاش تمامی بخش‌های دولتی در جهت حمایت از صادرکنندگان اعلام کرد: از صادرکنندگان انتظار داریم تا برنامه صادراتی مدون خود را به منظور برنامه‌ریزی بهینه و استفاده از مشوق‌های صادراتی ارائه کنند.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی یکی دیگر از خدمات سازمان توسعه تجارت ایران را پرداخت کمک کارمزد صدور ضمانتنامه‌ها و بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی ذکر کرد گفت: صادرکنندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سازمان توسعه تجارت ایران یا صندوق ضمانت صادرات مراجعه نمایند.

دیدگاه کاربران