عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج :

ساخت قطار شهری کرج پس از حدود ۲ سال توقف از سر گرفته شد

کد خبر: 86360
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۲ ب.ظ

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به ضرورت تکمیل متروی این کلانشهر اعلام کرد: عملیات اجرایی قطار شهری کرج پس از نزدیک به ۲ سال توقف از سر گرفته شد.

به گزارش نداي مردم، داوود وحیدی افزود: ساخت خط ۲ قطار شهری کرج که از حدود ۲ سال پیش به علت اختلاف بین کار فرما و شرکت پیمانکاری سابیر متوقف شده بود در نهایت با توافق طرفین عملیات تکمیل آن اجرایی شد.

وی اظهارداشت: این پروژه در نشستی مقرر شد که شرکت سابیر ضمن پایبندی به تعهدات خود با سرعت در جهت تکمیل خط ۲ قطار شهری کرج گام بردارد.

این عضو شورا با بیان اینکه شرکت سابیر با توجه به سوابقی که داردبرای ادامه کار عمرانی قطار شهری کرج موفق عمل نکرده ، گفت:با توافقی که بین مسئولان استان و این شرکت صورت گرفته ادامه کار عمرانی آن از سرگرفته شده است.

وحیدی خاطر نشان کرد: طبق توافق انجام شده قرار شدیک هزارو ۶۵۰ میلیارد تومان در قالب تهاتر برای از سر گرفتن این پروژه عظیم شهری اختصاص یابد و همچنین شرکت سابیر نیز برای آغاز عملیات ۵۰ میلیارد تومان به ادامه عملیات عمرانی قطار شهری کرج تزریق کند.

وی ادامه داد: عملیات عمرانی در فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج از سر گرفته می شود و این فاز از میدان حصارک کرج تا شهید سلطانی است که ۱۴ ایستگاه دارد و فاز دوم این پروژه نیز از میدان شهید سلطانی تا شهرداری کرج و فردیس است که می بایست فاز ۲ این پروژه نیز تکمیل شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: این پروژه زمانی به نتیجه مطلوب می رسد که فاز ۲ آن نیز اجرایی شود در غیر این صورت اگر فاز ۲ خط ۲ قطار شهری کرج اجرایی نشودمشکلات ترافیکی کلانشهر کرج مرتفع نخواهد شد.

عملیات ساخت خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر از ساعت ۸۴ آغاز شده که تا کنون ۱۵ کیلومتر از این خط حفاری شده است.

ساخت این پروژه به علت موانع مالی واختلاف بین کارفرما و پیمانکار بارها با مشکلات متعدد مواجه شد و سبب شد عملیات آن زمانبر شود.

این خط ریلی کمالشهرکرج را به شهرستان شهریاراستان تهران متصل می کند.

تا کنون عملیات حفاری این خط از میدان دانشگاه خوارزمی در حصارک کرج تا پل شهید سلطانی به طول ۱۵ کیلومتر حفاری شده است.

ساخت این خط با هدف کاهش ترافیک و آلودگی هوا به عنوان یکی از مطالبات مردم البرزبارها مورد تاکید مردم و مسئولان این استان قرار گرفته است.

انتظار می رود با تکمیل این پروژه ریلی بخشی از ترافیک کلانشهر کرج رفع شود، پیش از این مسئولان استان البرز اعلام کرده بودند که ۲ رام قطار برای این خط خریداری شده که از حدود ۲ سال پیش همچنان درانبارها نگهداری می شود.

دیدگاه کاربران