عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی البرز

هزار جلد سند ملکی شهری و روستایی در شهرستان البرز صادر شده است

کد خبر: 86381
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ ب.ظ

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی البرز از صدور ۶ هزار و ۱۹۸ جلد سند ملکی شهری و روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: چهار هزار و ۷۳۳ جلد سند صادر شده مربوط به شهرهای بیدستان و شریفیه و یک هزار و ۴۶۵ جلد سند دیگر نیز مربوط به روستاها بوده است.

به گزارش نداي مردم ،مسعود عسگری افزود: شهرستان البرز دارای ۲ شهر زیر ۲۵ هزار خانوار و ۱۹ روستای دارای سکنه با پنج هزار و ۴۷۸ خانوار است که امور مربوط به مسکن آنها توسط این دستگاه پیگیری می شود.
وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی استان نیز در ماه های اخیر یکی از نواحی منفصل شهری (نصرت آباد) با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر را از ناحیه شهری به روستا تغییر داده که از این پس جزو فعالیت های ما قرار خواهند گرفت.
عسگری اضافه کرد: تا پیش از الحاق ناحیه منفصل شهری نصرت آباد، ۱۴۰ پرونده باز در اداره ثبت اسناد شهرستان البرز جهت صدور سند داشتیم که با اضافه شدن یک هزار و ۵۰۰ پرونده این روستا، تعداد پرونده های بنیاد مسکن این شهرستان جهت صدور سند روستایی و شهری به یک هزار و ۶۴۰ پرونده رسیده است.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تهیه طرح هادی برای ۱۵ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان البرز،گفت: تا پایان سال ۹۴، ۳۳ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال اعتبار جذب شده برای طرح هادی روستاهای این شهرستان داشتیم که این میزان در سال ۹۵، ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی اظهار کرد: ۱۵ روستای شهرستان البرز دارای طرح هادی بوده و برای چهار روستای اکبرآباد، قبله، حیله رود و جهان آباد نیز پیگیر تهیه این طرح در سال جاری هستیم.
شهرستان البرز با مرکزیت شهر الوند و ۲ بخش مرکزی و محمدیه، در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی قزوین واقع شده و دارای ۱۹ خانوار دارای سکنه است.

دیدگاه کاربران