عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران :

آماده‌باش ۵۷۰ آتش‌نشان در مراسم سالگرد ارتحال امام

کد خبر: 86392
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۷ ب.ظ

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران تمهیدات آتش نشانی برای برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را تشریح کرده و از آماده باش بیش از ۵۷۰ آتش نشان برای تامین ایمنی این مراسم خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،سیدجلال ملکی گفت: با توجه به پیش بینی حضور جمعیت زیادی از سراسر کشور همچون سنوات گذشته تامین ایمنی این مراسم به سازمان آتش نشانی تهران واگذار شده و علاوه بر ۱۲۳ ایستگاه آتش نشانی که در سطح شهر تهران در آماده باش کامل هستند ایستگاه ۵۰ نیز در محوطه حرم مطهر در آماده باش است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این ها ۲۵۰ دستگاه انواع خودروهای سبک، سنگین، تانکر و موتورسیکلت در نقاط مختلفی از حرم مطهر امام خمینی مستقر هستند، گفت: در مجموع بیش از ۵۷۰ آتش نشان در دو بخش داخلی و خارجی حرم مطهر حضور داشته و ایمنی مراسم سالگرد ارتحال را تامین می‌کند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به استقرار آتش نشانان در بخش داخلی اظهار کرد: این استقرار در صحن شرقی و غربی حرم مطهر و همچنین پارکینگ‌ها و بخش‌های داخلی انجام شده و بر این اساس ۲۴ دستگاه خودروی سنگین با ۸۰ آتش نشان در نقاط مختلف حضور خواهند داشت. ۳۰ نیروی پیاده آتش نشان نیز به همراه خاموش کننده دستی در بخش‌های مسقف و داخلی حضور دارند و استقرار در این بخش از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه آغاز خواهد شد.

ملکی ادامه داد: در بخش خارجی نیز که شامل سایر صحن‌ها، پارکینگ‌ها و همچنین معابر منتهی به حرم و کمپ‌های زائران می‌شود مابقی نیروها و خودروها مستقر خواهند شد.

وی با بیان اینکه استقرار در بخش بیرونی حرم از ساعت ۱۶ آغاز خواهد شد گفت: بخش بیرونی شامل محدوده‌ای می‌شود که از شمال به بزرگراه آزادگان، از جنوب به واوان، از شرق به جاده قدیم قم و از غرب به آزادراه تهران قم منتهی می‌شود.

به گفته وی با توجه به اینکه مراسم از ساعت ۱۸ تا ۲۰ روز یکشنبه ۱۴ خردادماه برگزار می‌شود، استقرار آتش نشانان نیز تا پایان مراسم و تخلیه کامل جمعیت ادامه خواهد داشت.

دیدگاه کاربران