عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

تخلیه و بارگیری افزون بر ۳۷۰ هزار تن کالا در بندرانزلی

کد خبر: 86402
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۳۰ ق.ظ

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تخلیه و بارگیری بیش از ۳۷۰ هزار تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون در بندرگاه انزلی خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، حسین چراغی در نشست تخصصی با معاونان اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در انزلی اظهار کرد: علاوه بر مقدار اعلام شده تخلیه و بارگیری، تنها در ۱۳ روز سپری شده از خردادماه امسال، ۷۰ هزار و ۸۶۴ تن کالا در بندرانزلی تخلیه و بارگیری شده است.

وی تصریح کرد: براساس آمارهای موجود ، این میزان تخلیه و بارگیری در بندرانزلی معادل ۵۰ درصد کل حجم تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمال کشور و بیانگر رشد پنج درصدی جذب بازار کشورهای حاشیه دریای خزر است.

چراغی با اشاره به افزایش سهم حجم و تناژ تخلیه و بارگیری کالا در بندرانزلی نسبت به سایر بنادر شمالی کشور در اردیبهشت و خردادماه جاری یادآور شد: با وجود تخلیه و بارگیری افزون بر ۳۷۰ هزار تن کالا در بندرانزلی از ابتدای سال تاکنون، در تلاش برای افزایش سهم بازار از طریق جذب کالاهای جدید هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان به رشد ۲۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری از بندرگاه انزلی اشاره و اضافه کرد: آمار صادرات ۲۶ هزار و ۹۴۴ تن بنزین و گازوئیل تنها به کشور عراق، بیانگر رشد ۲۲۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در فروردین و اردیبهشت ماه امسال نسبت به سال گذشته و از نمونه های بارز پیشتاز بودن این بندر فعال در شمال کشور است.

وی بندرانزلی را قدیمی ترین بندرشمال کشور و مهمترین بندر ایرانی حاشیه دریای خزر دانست و گفت: بندرانزلی با دارا بودن رتبه سوم تخلیه و بارگیری کالا بین بنادر جنوب و شمال کشور، نقش و سهم بسزایی در تامین مواد اولیه کارخانجات فولاد و همچنین صنایع چوب دارد و بین شاخص های عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی، اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان جایگاه سوم را در راستای ایجاد ارزش افزوده به خود اختصاص داده است.

دیدگاه کاربران