عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسوول اداره محیط زیست شهرداری منطقه ۷ :

اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی در منطقه ۷

کد خبر: 86473
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱ ق.ظ

مسوول اداره محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از اجرای پروژه و نصب نیروگاه خورشیدی متصل به شبکهOn-Grid در ساختمان مرکزی منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مردم، آرزو فرزدقی ضمن بیان این خبر، کاهش مصرف برق و بهای آن را از دغدغه های جامعه امروزی و مدیران مسئول عنوان کرد و گفت: در همین راستا با عنایت به رویکرد استفاده از انرژی های تجدید پذیر در برق رسانی و مزایای استفاده از سیستم های خورشیدی و سازگاری با محیط زیست استفاده از تجهیزات خورشیدی در ایران مناسب بوده و با توجه به میزان تابش انرژی خورشید در تهران می توان بخشی از انرژی مورد نیاز را تولید و تامین کرد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه نصب نیروگاه خورشیدی در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۷، افزود: یک ساختمان دارای برق خورشیدی متصل به شبکه، همواره از دو منبع برق خورشیدی و برق شهری به طور ترکیبی استفاده می‌کند. هرگاه برق خورشیدی تولیدی کمتر از برق مصرفی ساختمان باشد، برق شهری آن را جبران کرده و هر گاه این مقدار مازاد بر مصرف باشد، قابل تزریق و فروش به شبکه برق شهری است.

مسئول اداره محیط زیست منطقه ۷ بیان داشت: نیروگاه خورشیدی On-Grid (متصل به شبکه) در منطقه ۷ دارای ظرفیت تولید ۱۲ کیلو وات در ساعت بوده و موجب می شود تا انرژی دریافت شده از سیستم توسط پنل ها با خروجی سینوسی مستقیما وارد اینورتر (Inverter) یا همان مبدل برق دستگاه الکترونیکی شده و تولید جریان برق و تزریق آن به شبکه کند.

فرزدقی یادآور شد: به ازای تولید یک کیلووات ساعت برق با استفاده از انرژی خورشیدی می توان از تولید ۶/۰ کیلوگرم آلاینده co2 جلوگیری شود که در صورت استفاده سالیانه بین ۱۳۲۰ – ۱۲۰۰ کیلوگرم از تولید این آلاینده جلوگیری خواهد شد.

به گفته ی مسئول اداره محیط زیست منطقه ۷ محل قرار گیری این سامانه خورشیدی بر روی پشت بام ساختمان مرکزی و دو ساختمان ناحیه منطقه بوده که پس از انتقال تجهیزات و آماده سازی زیرساختها در هفته گذشته اجرای عملیات نصب آن انجام پذیرفت.

دیدگاه کاربران