عضویت در خبرنامه الکترونیک
ظریف:

بیانیه کاخ سفید و تحریم های سنا متناقص است

کد خبر: 86517
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

وزیر امور خارجه ایران در توئیتی اعلام کرد؛ بیانیه کاخ سفید و تحریم های سنا متناقض و زننده است.

به گزارش نداي مردم به نقل از ایرنا، محمدجواد ظریف در توییت خود نوشته است، ایران با تروریست هایی مقابله می کند که توسط مشتریان آمریکا حمایت می شوند؛ مردم ایران ادعای دوستی این چنینی آمریکا را نمی پذیرند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای کوتاه درباره حملات تروریستی دیروز (چهارشنبه) در تهران نوشت: تاکید می کنیم که حامیان تروریسم در معرض این خطر هستند که قربانی همان پلیدی شوند که آن را اشاعه می دهند.
همچنین سنای آمریکا با وجود پیشنهاد برخی از سناتور ها مبنی بر تعویق تحریم های ایران به احترام قربانیان حمله تروریستی امروز تهران ، بررسی در مورد پیشنهاد بررسی تحریم های جدید علیه کشورمان را به تصویب رساند.
قانونگذاران آمریکایی روز چهارشنبه گذشته پیشنهاد بررسی لایحه جدید تحریم هایی را با عنوان «ماده مقابله با اقدامات ثبات زدایانه ایران» به بهانه اعتراض و مخالفت با برنامه های موشکی ایران و واکنش به آنچه که حمایت ایران از تروریسم نامیده شده است و همچنین ادعای نقض حقوق بشر از سوی ایران را به رای گیری گذاشتند.
پیشنهاد بررسی این لایحه با ۹۲ رای موافق در مقابل هفت رای مخالف به تصویب رسید و قرار شد تا لایحه یاد شده در هفته آینده به منظور تصویب مورد بحث و بررسی قانونگذاران قرار بگیرد.
قبل از رای گیری در مورد این پیشنهاد سناتور باب مندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی و یکی از پیشنهاد کنندگان این لایحه با تاکید بر اینکه این لایحه ربطی به برنامه های هسته ای ندارد، گفت: عده ای می گویند که وضع تحریم های تازه با روح برجام مغایرت دارد و من می گویم که ساخت تاسیسات موشکی دوربرد و زیر زمینی دلالتی بر نیت مثبت (ایران) برای پیشبرد توافقنامه هسته ای نمی کند.
به گزارش ایرنا، در ۲ عملیات تروریستی روز گذشته (چهارشنبه) یکی در مجلس شورای اسلامی و دیگری در حرم مطهر امام خمینی (ره)، افراد مسلح به سمت مردم شلیک کردند.
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

دیدگاه کاربران