عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران :

۲۲ کیلومتر از خط هفت مترو پایتخت به بهره برداری رسید

کد خبر: 86550
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹ ق.ظ

۲۲ کیلومتر از خط هفت مترو پایتخت با هفت ایستگاه مسافرگیری روز شنبه در آیینی با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری پایتخت به بهره برداری رسید.

به گزارش نداي مردم ، هفت ایستگاه بهره برداری شده شامل میدان صنعت، پل نصر، شهید نواب صفوی، کمیل، بریانک، میدان محمدیه و شهید محلاتی یا بسیج است.
براساس اعلام شهرداری تهران سایر ایستگاه های این خط مترو آماده بهره برداری است و تنها کار نصب پله برقی ها باقیمانده که پس از آماده شدن، ایستگاه ها به نوبت به بهره برداری خواهند رسید.
مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفته است تمامی ۱۸ ایستگاه باقیمانده خط هفت مترو تا پایان امسال افتتاح می شوند.
خط هفت مترو پایتخت یکی از عمیق ترین خطوط مترو شهر تهران است که از زیر تمامی پنج خط دیگر عبور می کند.
این خط با تمامی خطوط مترو شهر تهران ایستگاه تقاطعی دارد و به صورت (L) شکل طراحی شده است.
«خط ۷ مترو تهران از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی در جنوب شرقی پایتخت آغاز و پس از طی مسیر شرقی – غربی و تقاطع با خط یک در ایستگاه مولوی، به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه نواب با خط ۲ و در ایستگاه توحید با خط ۴ تقاطع خواهد داشت، سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه یافته و پس از عبور از کنار برج میلاد وارد میدان صنعت در شهرک غرب(قدس) شده و در انتها به میدان بوستان در سعادت آباد می‌رسد».
قرار گرفتن یکی از سخت ترین لایه های زمین شناسی و ژئومورفولوژی (علم شناسایی اشکال ناهمواریهای زمین) شهر تهران در مسیر احداث این خط، بالا بودن سطح آب های زیرزمینی و فرسودگی ساختمان های مناطق قدیمی شهر از جمله سختی های احداث خط هفت مترو عنوان شده است.
هفت ایستگاه از خط هفت مترو پایتخت در حالی امروز به بهره برداری رسید که شهردار تهران دی ماه سال گذشته در آیین ورود ۶۵ واگن جدید به خطوط مترو در جمع خبرنگاران گفت: هشت ایستگاه از خط هفت مترو پایتخت تا پایان سال جاری (۹۵) افتتاح و به بهره برداری می رسد.
علاوه بر آن؛ قالیباف ۷ اسفند ماه سال گذشته نیز در آیین بهره برداری از ۱۱۰ پروژه شهری منطقه ۲ از افتتاح خط هفت تا پایان سال (۹۵)، بهره برداری از خط شش طی ۴۵ روز آینده و مسافرگیری مترو فرودگاه امام خمینی (ره) از ۱۵ فروردین ۹۶ خبر داد .

دیدگاه کاربران