عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس انجمن صنفی کانون انبوه‌سازان استان تهران :

با مشارکت انبوه سازان طرح های بازآفرینی شهری با سرعت بیشتری دنبال می شود

کد خبر: 86570
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۴۹ ب.ظ

رئیس انجمن صنفی کانون انبوه‌سازان استان تهران از آمادگی انبوه سازان برای اجرای پروژه های بازآفرینی شهری خبرداد و گفت: با مشارکت انبوه سازان طرح های بازآفرینی شهری با سرعت بیشتری دنبال می شود.

به گزارش نداي مردم،’حسن محتشم’ افزود: احداث واحدهای کوچک در بافت های فرسوده شهری شرایط مناسبی را برای نوسازی محلات قدیمی شهرها فراهم می کند.
وی گفت: با این حال یک عامل بازدارنده سبب شده انبوه سازان نتوانند در احیای بافت های فرسوده شهری با شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در این زمینه همکاری کنند و برگزاری مناقصه احیای بافت فرسوده شهری مانع بزرگی در این بخش بوده است.
محتشم با اشاره به پیشنهادهای انبوه سازان برای احیای بافت های فرسوده شهری، گفت: پیشنهاد ما این است که شرکت عمران و بهسازی شهری اراضی مورد نظر را در شهرها به صورت تجمیع به انبوه سازان واگذار کند تا با برگزاری مناقصه در بین انبوه سازان کسانی که قیمت پایین دادند، اجرای پروژه های احیای بافت های فرسوده شهری را با ساخت واحدهای کوچک برعهده بگیرند.
وی با بیان این که مساله برگزاری مناقصه از طریق مراجع ذیصلاح به راحتی قابل حل و فصل است، گفت: شرکت عمران و بهسازی شهری می تواند با رفع این مانع بزرگ انبوه سازان را وارد این پروژه ها بکند.
رئیس انجمن صنفی کانون انبوه‌سازان استان تهران یادآورشد: دلیل این که تاکنون از برگزاری مناقصه اجرای پروژه های احیای بافت های فرسوده شهری در روزنامه ها استقبال نشده این است که در نوسازی این طرح ها به توانمندیهای انبوه سازان توجه نشده است.
محتشم اظهارداشت: در صورتی که این طرح ها به انبوه سازان واگذار شود و پلاک های مورد نظر با رعایت ضوابط و مقررات در اختیار همکاران ما قرار گیرد در این صورت با قیمت مناسبی اجرای طرح های بازآفرینی شهری دنبال خواهد شد.
وی با بیان این که یک محله مناسب برای مکان های خدماتی، آموزشی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی نیاز دارند، گفت: احیای بافت های فرسوده شهری بدون ورود انبوه سازان رونق نمی گیرد و یکی از دلایل کندی این پروژه ها در شهرها عدم توجه به این مساله بوده است در حالی که با اعمال سیاست های تشویقی دولت و رفع عوامل بازدارنده تولید کنندگان بیشتری وارد عرصه ساخت و ساز و به خصوص احیای بافت های فرسوده شهری خواهند شد.
به گزارش ایرنا، احیای بافت های فرسوده شهری یکی از برنامه های مهم دولت و وزارت راه وشهرسازی در نوسازی پروژه های شهری است و به همین منظور ستاد بازآفرینی شهری در کشور و استانها تشکیل شده تا با برنامه ریزی مناسب و هماهنگی با شهرداری ها، عملیات نوسازی بافت های فرسوده شهری در کشور با سرعت بیشتری انجام شود.

دیدگاه کاربران