عضویت در خبرنامه الکترونیک
قانون عجیب در امارات و عربستان

۱۵ سال حبس و جزای نقدی برای پوشیدن پیراهن بارسلونا!

کد خبر: 86588
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۶:۰۰ ب.ظ

پس از قطع رابطه بین چند کشور عربی با قطر، پوشیدن پیراهن بارسلونا در این کشورها نیز ممنوع شده است.

به گزارش نداي مردم، یک هفته ای است که کشور قطر از سوی عربستان، یمن، بحرین، امارات و مصر به بهانه حمایت از تروریسم، تحریم شده و تبعات آن، ۲ باشگاه بارسلونا و پاری سن ژرمن را نیز درگیر خود کرده است.

طبق ادعای نشریه اوله و همچنین میرر، دو کشور امارات و عربستان، پوشیدن پیراهن بارسلونا با تبلیغ هواپیمایی قطر را ممنوع کرده اند. حتی انتشارعکس این پیراهن نیز شامل مجازات خواهد شد. طبق گزارش این دو منبع، ۱۵ سال زندان و ۱۳۵ هزار یورو جریمه، عاقبت متخلفین خواهد بود.
باشگاه پاری سن ژرمن که مالکانی قطری دارد و تبلیغ هواپیمایی امارات را روی پیراهن خود دارد نیز حالا با مشکلاتی اساسی روبرو شده و باید به دنبال تغییر اسپانسر باشد.

باشگاه بارسلونا به تازگی به دلیل عدم شفافیت در قرارداد خود با هواپیمایی قطر زیر سوال نیز قرار گرفته و ممکن است بارتومئو، رئیس این باشگاه به این خاطر نیز روانه دادگاه شود. حتی خوان لاپورتا، رئیس سابق بارسلونا در مصاحبه جدید خود از بارتومئو خواست که به خاطر این قرارداد از سمت خود استعفا دهد.

لازم به ذکر است که بارسلونا چند ماه پیش به همکاری خود با قطری ها پایان داد و برای چند سال آینده با کمپانی ژاپنی راکوتن قرارداد امضا کرده است.

دیدگاه کاربران