عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۴ :

پیشرفت فیزیکی فاز نهایی باغ پرندگان تهران به ۹۵ درصد رسید

کد خبر: 86606
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸ ق.ظ

شهردار منطقه ۴ از اجرای عملیات نصب کابل و توری در باغ پرندگان تهران خبر داد و گفت: فاز ۲ باغ پرندگان با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی قرار دارد و به زودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش نداي مردم، مهندس سید امیر عباس بهاری با اعلام این خبر گفت: عملیات اجرایی فاز ۲ و نهایی باغ پرندگان از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در ضلع شمالی این مجموعه تفریحی و گردشگری در فضایی به مساحت تقریبی ۷ هکتار آغاز و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصد در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: فاز نخست این مجموعه تفریحی و گردشگری که مساحت آن ۱۶ هکتار است و محدوده دشتچر نام دارد، بیش از ۷۰۰۰ قطعه پرنده جمع آوری شده است.در فازدوم این پروژه نیز آبچر نام دارد و پرندگانی با محدودیت پرواز به این مجموعه بی نظیر اضافه خواهند شد.

بهاری افزود: بخش مهم و قابل توجهی از فاز دوم این پروژه مربوط به ستون و کابل و تورهای در نظر گرفته شده برای سقف فضای پرندگان است و فضای مربوط به پرندگان آبچر با فنس و توری با ارتفاعی حدود ۵۰ متر پوشیده می شود و پرندگان به صورت آزاد در این محدوده پرواز می کنند.

شهردار منطقه ۴ افزود: در حال حاضر عملیات نصب کابل و توری‌های محدوده پرندگان آغاز شده است و طبق برنامه زمانبندی به همراه نصب تور به زودی به بهره‌برداری عموم خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در ساخت این پروژه از محصولات داخل کشور استفاده شده است و ارتفاع سازه های مقاوم داخلی بکار رفته در این پروژه ملی، ۳۵ الی ۵۰ متر است و با ۱۲ ستون اصلی در حال نصب است.

بهاری از احداث یکی از بزرگترین آبشارهای تهران در باغ پرندگان خبر داد و گفت: این آبشار با چشم اندازی بسیار زیبا در فاز ۲ باغ پرندگان به بهره برداری رسیده است.

بهاری احداث باغ جهان نمای پایتخت را از دیگر فضاهای تفریحی فاز ۲ باغ پرندگان عنوان کرد و گفت: برای اولین بار در کشور ساخت و نصب ماکت برج ها و اماکن مشهور دنیا از جمله برج ایفل، برج پیزا، اهرام مصر، تاج محل، برج آزادی، دیوار چین و … در فاز ۲ باغ پرندگان اجرا شد.

شهردار منطقه ۴ گفت: با توجه به نیاز گردشگران به مکان های فرهنگی و مذهبی، احداث مسجد در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع در این مجموعه در دستور کار قرار گرفت و آماده بهره برداری است.

بهاری تصریح کرد: نصب ۴۰۰ نیمکت و آلاچیق، احداث ۴۴ چشمه سرویس بهداشتی، احداث باغ گل و گیاه و کاشت ۲۰۰٫۰۰۰ اصله از ۸۰ گونه گیاهی در فضایی به مساحت ۴۰٫۰۰۰ متر مربع از دیگر اقدامات قابل توجه در این پروژه ملی است.

دیدگاه کاربران