عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران :

خرید تضمینی گندم از مرز ۳ میلیون تن گذشت

کد خبر: 86643
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۵۵ ق.ظ

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از مرز ۳ میلیون تن گذشت گفت: تا کنون حدود ۹۰ درصد پول گندم کاران پرداخت شده است.

به گزارش نداي مردم، یزدان سیف با اشاره به اینکه هم اکنون خرید تضمینی گندم در ۲۴ استان انجام می شود، افزود: بر اساس گزارش های موجود تا ظهر دیروز ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی خریداری شده است.

وی گفت: استان خوزستان با بیشترین میزان خرید تضمینی گندم رتبه نخست را در کشور دارد و تا کنون یک میلیون و ۳۳۸ هزار تن گندم خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: تا ظهر دیروز استان گلستان با ۶۴۷ هزار تن و استان فارس با ۳۷۵ هزارتن خرید تضمینی گندم در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

سیف با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت در سراسر کشور یازده میلیون تن گندم از گندم کاران خریداری شود، گفت: تا کنون حدود ۹۰ درصد پول گندم کاران پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت بازارگانی دولتی ایران میزان خرید دانه روغنی کلزا را ۱۰۹ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: براساس جدیدترین گزارش ها میزان خرید دانه روغنی کلزا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ هزار تن بیشتر است.

سیف افزود: برداشت و خرید تضمینی کلزا و دانه های روغنی در ۲۱ استان کشور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه براساس پیش بینی های انجام شده مجموع خرید دانه های روغنی ۳ برابر سال گذشته است گفت: حدود ۹۰ درصد پول کشاورزان کلزا کار پرداخت شده است.

دیدگاه کاربران