عضویت در خبرنامه الکترونیک

تحقیقات در مورد «شریک ایرانیِ» مشاور امنیت ملی ترامپ آغاز می شود

کد خبر: 86675
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۴۸ ب.ظ

حقیقات در مورد دخالت احتمالی روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نقاط حساسی رسیده و محققان قصد دارند در مورد یک آمریکایی-ایرانی دخیل در این پرونده تحقیق کنند.

به گزارش نداي مردم به نقل از رویترز، «بیژن کیان» شریک سابق مایکل فلین- مشاور سابق امنیت ترامپ که به دلیل رسوایی ارتباط با روس ها و ترک ها مجبور به استعفا شد- جدیدترین سوژه تحقیقات این پرونده جنجالی و مهم است. این تحقیقات قصد دارد میزان و نحوه کمک های خارجی به شرکت مشترک کیان و فلین را مشخص نماید. شرکت این دو متهم به دریافت پول از سه شرکت روس و یک شرکت هلندی به نام Inovo و با مسئولیت یک بازرگان ترکیه ای است.

بیژن کیان در حقیقت اصلی ترین نقش در کسب درآمد و حفظ آن در شرکت Inovo برعهده داشته است. احتمالاً تحقیقات روی نقش دقیق تر کیان در ارتباطات مالی با خارجی ها و دریافت کمک از آنها متمرکز خواهد بود.

گفتنی است بیژن آر. کیان (Bijan R. Kian) از چهره‌های شناخته‌شده در جامعه ایرانی ـ آمریکایی‌هاست که مخالف جمهوری اسلامی است. کیان یکی از چهره‌های اصلی کمیسیون نوروز مستقر در واشنگتن است. این کمیسیون با نام جشن سال نوی ایرانی‌ها و ترک‌ها نام‌گذاری شده است و بیشتر چهره‌های مهم مستقر در واشنگتن را که اهل ایران یا ترکیه هستند، در خود جای می‌دهد.

دیدگاه کاربران