عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت :

افزایش قیمت پراید۱۵۱ باید مجوز داشته باشد

کد خبر: 86713
تاریخ انتشار: ۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲ ق.ظ

محسن صالحی‌نیا در خصوص اختصاص ۵ هزار دستگاه تاکسی برقی و هیبریدی به ناوگان حمل و نقل شهری گفت: هنوز این برنامه قطعی نشده است و فعلا برنامه‌ای برای تاکسی‌های هیبریدی نداریم، چرا که زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این خودروها فراهم نشده است.

به گزارش نداي مردم ،معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در خصوص افزایش یک میلیون تومانی قیمت پراید ۱۵۱ گفت: افزایش قیمت هر خودرویی باید مجوزهای لازم از مراجع ذیریط مانند شورای رقابت داشته باشد . اگر موردی هست که بدون این مصوبه خودروساز اقدام به افزایش قیمت کرده است به ما گزارش کنید تا رسیدگی کنیم.

وی در خصوص ورود خودروهای برقی به ناوگان حمل و نقل گفت: آیین نامه خودروهای تمام شارژ یا «لاگ این» به دولت ارائه شده و در مرحله بررسی است و در صورت تصویب در هیئت دولت برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

صالحی نیا ادامه داد: برای تصمیم گیری در خصوص استفاده از این خودروها ابتدا باید سیاست های کلی مانند اعتبار و هزینه و حمایت‌های مالی توسط دولت مشخص شده و بعد از آن روش‌های اجرایی را مشخص خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: مدیرفروش سایپا باید توضیحات لازم مانند افزایش هزینه‌های تولید و یا مجوزهای کسب شده برای افزایش قیمت را ارائه دهد.

دیدگاه کاربران