عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل درمان تامین اجتماعی تهران :

ارتقای هتلینگ بیمارستانی و حذف دفترچه درمانی با طرح‌های تامین اجتماعی

کد خبر: 86722
تاریخ انتشار: ۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹ ق.ظ

مدیر کل درمان تامین اجتماعی تهران گفت: توسعه و تجهیز مراکز درمانی ملکی، بهره مندی از تجهیزات مدرن در بخش‌های مختلف درمانی و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان از اهم برنامه‌های اداره کل درمان تامین اجتماعی این استان است.

به گزارش نداي مردم ، دکتر محمد تقی خسروانی مقدم در جلسه نشست کمیته فنی و بهداری قرارگاه ثارالله افزود: توسعه و تجهیز مراکز درمانی استان تهران، بهره مندی از تجهیزات مدرن در بخش های مختلف درمانی و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان از اهم برنامه‌های مدیریت درمان این استان است.

وی با بیان اینکه طرح حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی یک طرح ملی است، تصریح کرد: کاهش هزینه‌ها، تسهیل در پاسخگویی به بیماران و همچنین سهولت دسترسی پزشکان به سوابق نسخ تجویزی بیماران از فواید این طرح است.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران تصریح کرد: بحث ارتقاء هتلینگ کار بسیار بزرگی بود و کتاب هتلینگ که توسط معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی تدوین و رونمایی شد اکنون به عنوان کتاب مرجع سیستم‌های درمانی دیگر در آمده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه طرح ارتقای هتلینگ بیمارستانها در راستای تکریم ارباب رجوع انجام شده است، گفت: بحث هتلینگ طرح ملی است که در پنج محور انجام شده و محور ششم آن موضوع منابع انسانی است.

دکتر خسروانی مقدم به ارتقاء دستگاه‌های رادیولوژی اشاره کرد و افزود: دستگاه شتاب دهنده خطی با بهترین برند در بیمارستان تامین اجتماعی شهید دکتر فیاض بخش تنها مرکز ارائه خدمات به بیماران سرطانی در راستای ارائه خدمات درمانی مطلوب به شهروندان، بیمه شدگان و بیماران کار بسیار بزرگی بود که انجام شد.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران افزود : طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، درمان سرطان از سه روش جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی انجام می‌شود که ۴۵ درصد از طریق جراحی و ۴٠ درصد رادیوتراپی و ١۵ درصد با شیمی درمانی است.

وی با بیان اینکه اغلب بیمارستان های تامین اجتماعی دارای رتبه یک و یک عالی هستند، افزود:اداره کل درمان استان تهران برای تکریم مراجعه کنندگان برنامه ریزی‌های لازم را انجام می‌دهد.

دیدگاه کاربران