عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

تولید داروهای طب سنتی در دولت یازدهم افزایش ۲۳۰ درصدی داشت

کد خبر: 86813
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹ ق.ظ

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تولید داروهای طب سنتی در دولت یازدهم، با افزایش ۲۳۰ درصدی همراه بوده است.

به گزارش نداي مردم ،سید حسن قاضی زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره گیاهان دارویی نطنز اظهار کرد: داروهای سنتی در کشور از ۲۴۵ قلم به ۸۰۶ قلم رسیده که روند این افزایش ۲۴۰ درصدی، با حمایت دولت افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی بیش از یک هزار و ۸۰۰ فرآورده طبیعی و ۸۰۰ فرآورده سنتی در ۱۲۰ شرکت ثبت شده کشور تولید شده است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: قرارگیری طب سنتی و طب مدرن در کنار هم بسیار مناسب است و امیدواریم روزی شاهد این موضوع باشیم.

دبیر دومین جشنواره ملی گیاهان دارویی و طب سنتی نطنز نیز در این آئین گفت: به دنبال آن هستیم که نطنز را به عنوان شهر الگوی سلامت در کشور معرفی کنیم.

محمود رضا فقیهی افزود: از آن جایی که نطنز دارای بیش از ۶۰۰ گونه گیاهی و دارای اقلیم متفاوت و جذابی است، به عنوان الگوی سلامت معرفی می شود.

وی گفت: در جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی نطنز بیش از ۹۰ غرفه فعال بود که در حوزه گیاهان دارویی، طب سنتی و طب اسلامی فعالیت کردند.

فقیهی گفت: در حاشیه جشنواره نیز بیش از ۲۰۰ نفر در کلاس های آموزشی فرصت های کارآفرینی و اصول کشت گیاهان دارویی شرکت کردند.

دومین جشنواره ملی طب سنتی و گیاهان دارویی نطنز به مدت ۴ روز (از ۶ الی ۹ تیرماه) در این شهرستان برگزار شد.

برگزاری نشست های تخصصی دستیاران طب سنتی، کلاس های آموزشی ترویج و کاربرد گیاهان دارویی، نمایشگاه ویژه و راه اندازی غرفه های محصولات در قلعه کوهاب با حضور دست اندرکاران حوزه های مرتبط با جشنواره، برگزاری جشن های شبانه، مراسم کودک و طبیعت و ایجاد تورهای طبیعت گردی از برنامه های شاخص این جشنواره بود.

دیدگاه کاربران