عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر تهران :

کواکبیان مطالعات شهری‌ خود را بالا ببرد / اظهارات بدون اطلاعات دقیق در جامعه خریدار ندارد

کد خبر: 86817
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر تهران ، ری و تجریش درباره اظهارات اخیر آقای کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس مبنی بر نظارت مجلس بر شهردار تهران گفت: آقای کواکبیان یک شخصیت سیاسی است و آشنایی با مسائل شهر ندارند و ان‌شاءالله یک مقدار در مورد مسائل شهری مطالعه داشته باشند و بعد نظرات خود را اعلام کند.

به گزارش نداي مردم ،محسن پیرهادی ، عضو شورای شهر تهران در ارتباط با نگاه دولت‌ها به شهرداری تهران اظهار داشت: دولت قبل بدهکاری خود به شهرداری را به‌صورت ناقص پرداخت کرده و دولت فعلی هم تقریباً می‌توانیم بگوییم که زیر ۵ درصد از بدهی‌های خودش را پرداخت کرده است. دولت فعلی مبلغی حدود ۱۴ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان به شهرداری بدهکار است که این هزینه برابر با دو سال نگهداری شهر تهران است چرا که هزینه نگهداری شهر در هر سال برابر با حدود ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی گفت: درآمد و هزینه شهرداری برای مناطق حدود ۱۷ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ بسته شده است. حدود ۵ تا ۶ هزار میلیارد نیز سازمان‌ها و شرکت‌ها هستند، به میزانی که درآمد داریم، به همان میزان هم هزینه می‌کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ، ری و تجریش با اشاره به عدم شفافیت مالی دولت تصریح کرد: مسوولانی که نگاه لیبرالی دارند مطمئنن ناکارآمد هستند و از طرفی دولت با عدم پرداخت هزینه مدیریت شهری به شهرداری به نوعی حقوق شهروندی را زیر پا گذاشته است.

وی همچنین درباره اظهارات اخیر آقای کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس مبنی بر نظارت مجلس بر شهردار تهران خاطر نشان کرد:آقای کواکبیان یک شخصیت سیاسی است و آشنای با مسائل شهر ندارند و ان‌شاءالله یک مقدار در مورد مسائل شهری مطالعه داشته باشند بعد نظرات خود را اعلام کند.

پیرهادی گفت: متاسفانه ایشان یک آدم کاملاً سیاسی است و موضع‌گیری سیاسی دارد و امیدوارم یک مقدار اطلاعات خود را بالا ببرد تا حرفش در جامعه خریداری داشته باشد.

وی در مورد جذب افراد در مترو هم بیان داشت: در رسانه‌های ضدانقلاب گفتند که افراد جذب شده در مترو زیر دیپلم هستند که منطقی نیست چرا که طبق قانون بوده است اما اینکه زودتر از موعد آن‌ها را جذب کرده‌اند، مشکل‌دار است.

سخنگوی شورای شهر تهران در پایان تصریح کرد: با وجود اینکه نتوانستیم در شورای پنجم حضور پیدا کنیم اما یکی از مهم‌ترین کارهای ما بررسی دقیق برنامه پنج ساله سوم شهرداری است که ما باید این برنامه را بررسی کنیم و نظرات کارشناسی مطرح و لحاظ شود. هنوز ۱۵۰ کیلومتر از خط مترو باقی مانده است که باید آن را تکمیل کنیم. نیازهای شهر واقعاً به قدری جامعیت دارد که باید همه مسائل و جوانب را در نظر بگیریم. در حوزه آسیب‌های اجتماعی، برخی از سرانه‌ها، زیر ساخت‌ها و سایر وارد اموری هست که باید انجام و تکمیل شوند.

دیدگاه کاربران