عضویت در خبرنامه الکترونیک
سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران :

۱۵۰ شتابنگار در تهران نصب می شود

کد خبر: 86819
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷ ق.ظ

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و شرکت گاز استان تهران با هدف کاهش خطرپذیری لرزه ای شهر تهران و ارتقای همکاری های سازمانی با رویکرد مدیریت یکپارچه شهری تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش نداي مردم ، احمد صادقی رئیس سازمان با اشاره به این که این تفاهم نامه در راستای عملیاتی کردن شبکه های هشدار سریع زلزله و پاسخ سریع سازمان های مسئول و نیز به منظور همکاری علمی و اجرایی در خصوص راه اندازی تجهیزات شبکه برخط شتابنگاری در شهر تهران میان دو سازمان امضا شده است گفت: موضوع این تفاهم‌نامه شامل نصب و راه اندازی ۱۵۰ دستگاه شتابنگار، به اشتراک گذاری اطلاعات به طور مستمر و ایجاد زیر ساخت ارتباطی مورد نیاز است.
وی افزود: هدف از اجرای این تفاهم نامه نصب و عملیاتی کردن یکصدو پنجاه سنسور شتابنگاری در محل ایستگاه های DRS تعیین شده در سطح مناطق ۲۲ گانه شهرتهران با قابلیت فرمان پذیری و قطع خودکار توسط شرکت گاز، تامین زیر ساخت ارتباط رادیویی مورد نیاز (دکل)توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران برای ارسال داده های ایستگاههای شتابنگاری و فرمان قطع از طریق ساختمان مرکزی بحران شرکت گاز استان تهران و همچنین اخذ تایید امنیت سایبری ارتباطات است.
به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تامین منابع مالی این طرح بر عهده دو طرف و مبتنی بر وظایف و تکالیف محول شده خواهد بود.
همچنین سامانه ارتباطی حداقل از دو مسیر بستر امن رادیویی وابسته به مدیریت بحران و اینترانت مخابرات یا سایر سیستمهای ارتباطی مورد تایید مراجع مربوطه به مرکز فرماندهی شرکت گاز انتقال خواهد یافت.

دیدگاه کاربران