عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۷ :

اقدامات جهادی منطقه ۷ تهران برای مبارزه با جانوران مضر شهری :

کد خبر: 86837
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۰۷ ب.ظ

شهردار منطقه ۷ گفت: طرح جهادی کنترل و مبارزه با جانوران مضر شهری با هدف افزایش کیفیت خدمت‌رسانی و ارتقای سطح رضایت‌مندی شهروندان در این منطقه اجرا می شود.

به گزارش نداي مردم ، سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: طرح ويژه و ضربتي كنترل و مبارزه با جانوران مضر شهري در معابر اصلي و فرعي منطقه كه نياز به رسيدگي بيشتر دارند در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در راستای کنترل جمعیت و مبارزه با جانوران مضر شهری اکیپ‌ جهادی اداره ساماندهی اقداماتی از قبیل اطلاع رسانی و آمادگی قبل از عملیات، شناسایی منافذ آلوده و طعمه گذاری منافذ ورودی و خروجی موش را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار منطقه ۷ یادآور شد: ‌بازبینی از منافذ و طعمه گذاری مجدد در ۳روز متوالی جهت غیر فعال کردن منفذ و ‌انسداد با مصالح مقاوم و لانه کوبی منافذ غیر فعال شده در پی مراحل عملیات از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به آموزش حضوری و توزیع بروشور و کتابچه آموزش با موضوع کنترل و مبارزه با جانوران مضر شهری به شهروندان، اظهار داشت: نصب دریچه پلی اتیلن یک طرفه بر روی لوله‌های فاضلاب، جمع ‌آوری بهداشتی لاشه موش در سطح محدوده از طریق انبرک و اسپری کنه کش بر سطح لاشه و آب آهک جهت ضد عفونی کردن محل از جمله اقداماتی است که در این طرح اجرا می شود.

طلوعی با بیان اینکه محلهای طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موشها با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می شود، گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم.

دیدگاه کاربران