عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب(آبفا) استان تهران :

برنامه‌ای برای کاهش فشار آب نداریم

کد خبر: 86855
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۳۸ ق.ظ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب(آبفا) استان تهران با بیان این که کاهش فشار آب جزو برنامه‌های این شرکت نیست، گفت: اگرچه کاهش فشار آب همانند سال ۱۳۹۳ در دستور کار نیست، اما مشترکان تهرانی باید صرفه‌جویی ۱۰درصدی را جدی بگیرند تا مشکلی در تأمین آب نداشته باشیم.

به گزارش نداي مردم ،‘محمد پرورش’ به روابط عمومی آبفا گفت: تابستان امسال به هیچ عنوان کمبود آب نداریم و تلاش ما این است که تمام نیازهای استان تهران را تامین کنیم اما به هر حال طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده باید شبکه آب را پایدار نگه داریم.

وی تصریح کرد:در حال حاضر نیاز به ایجاد ظرفیت جدید برای تامین آب تهران نیست، چرا که ظرفیت سرانه آب تهران ۳۲۰ لیتر است و ظرفیت پمپاژ آب کم نیست؛ پس اگر مصرف آب شهروندان تهرانی به شکل عجیب و غریب افزایش یابد، هرچند ظرفیت شبکه بالاست اما کاهش فشار منطقی به شکلی که قطع آب نداشته باشیم، اعمال می‌شود.

مدیرعامل آبفای استان تهران درباره میزان هدررفت آب گفت: متاسفانه هدررفت آب در شبکه آب تهران ۲۵ درصد اعلام می‌شود در حالی که ۱۱ درصد آن آب بدون درآمد و ناشی از خطای اندازه‌گیری در کنتورهاست و سه درصد دیگر نیز برای شست‌وشو در تصفیه‌خانه‌ها و تامین آب آتش‌نشانی و شست‌وشوی تاسیسات صرف می‌شود.

پرورش افزود: ۱۱ درصد دیگر جزو هدررفت اصلی آب تهران است و باید برای از بین‌بردن آن برنامه‌ریزی کنیم، این در حالی است که خطوط لوله آب تهران از جنس چدن است که عمر آن‌ها به ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال می‌رسد و اصلاح آن سه تا چهار برابر هزینه خواهد داشت که باید به خاطر حفاری‌ها و سختی کار از لوله‌های چدن استفاده کنیم.

دیدگاه کاربران