عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۷ :

اقدامات اکیپ‌ جهادی منطقه ۷ برای مبارزه با جانوران مضر شهری

کد خبر: 86858
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۱ ق.ظ

شهردار منطقه ۷ گفت: طرح جهادی کنترل و مبارزه با جانوران مضر شهری با هدف افزایش کیفیت خدمت‌رسانی و ارتقای سطح رضایت‌مندی شهروندان در این منطقه اجرا می‌شود.

به گزارش نداي مردم ، دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود:  طرح ویژه و ضربتی کنترل و مبارزه با جانوران مضر شهری در  معابر اصلی و فرعی منطقه که نیاز به رسیدگی بیشتر دارند در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در راستای کنترل جمعیت و مبارزه با جانوران مضر شهری اکیپ‌ جهادی اداره ساماندهی اقداماتی از قبیل اطلاع رسانی و آمادگی قبل از عملیات، شناسایی منافذ آلوده و طعمه گذاری منافذ ورودی و خروجی موش را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار منطقه ۷ یادآور شد: ‌بازبینی از منافذ و طعمه گذاری مجدد در ۳روز متوالی جهت غیر فعال کردن منفذ و ‌انسداد با مصالح مقاوم و لانه کوبی منافذ غیر فعال شده در پی مراحل عملیات از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به آموزش حضوری و  توزیع بروشور و کتابچه آموزش با موضوع کنترل و مبارزه با جانوران مضر شهری به شهروندان، اظهار داشت:  نصب دریچه پلی اتیلن یک طرفه بر روی لوله‌های فاضلاب، جمع ‌آوری بهداشتی لاشه موش در سطح محدوده از طریق انبرک و اسپری کنه کش بر سطح لاشه و آب آهک جهت ضد عفونی کردن محل از جمله اقداماتی است که در این طرح اجرا می شود.

دکتر طلوعی با بیان اینکه محلهای طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موشها با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می شود، گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم.

 

دیدگاه کاربران