عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار شهرستان شمیرانات :

درخواست فرماندار شمیرانات از شورای شهر پنجم برای امتداد خط ۳ مترو به سمت تجریش

کد خبر: 86923
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۳۲ ق.ظ

فرماندار شهرستان شمیرانات اتصال خط ۳ مترو از سمت تجریش به غرب و مرکز تهران را راهکاری اجتناب ناپذیر برای حل معضل ترافیک شهرستان شمیرانات خواند

به گزارش نداي مردم ،عزت الله خانمحمدی  گفت: در حال حاضر شهرستان شمیرانات با معضل ترافیکی شدیدی مواجه شده است؛ به لحاظ ساختار کالبدی در حوزه شهری شمیران و گردشی بودن شمیران و بخش‌های لواسان و رودبار قصران و عدم پاسخگویی محورهای مواصلاتی درون شهری شمیران و بین راهی بخش رودبار قصران شاهد ترافیک های پرحجم به ویژه در ایام تعطیلات هستیم. به طوریکه بر اساس آمار متقن کسب شده با پایش‌های تصویری شهرداری‌های اوشان، فشم و میگون و لواسان بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ایام تعطیلات وارد این شهرها می شوند.

وی افزود: این در شرایطی است که در بخش حوزه شمیران نیز حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت از منظر گردشگری تردد دارند و با توجه به ظرفیت موجود در حوزه گردشگری همانند وجود بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی، مذهبی و همچنین مواهب طبیعی این شهرستان می‌تواند بازدیدهای شهروندان از این حوزه را بیش از پیش افزایش دهد.

وی با اشاره به جمعیت ۵۶۰ هزار نفری ثابت این شهرستان تاکید کرد: در شرایط موجود وضعیت ترافیک این شهرستان بغرنج و دردآور است. بی تردید راهکار ما و مطالبه مردم، انتقال خط ۳ مترو از شهرک قائم به مقابل کاخ نیاوران و امتداد به سمت تجریش و چهارراه پارک وی و اتصال به مرکز و غرب شهر تهران است.

فرماندار شهرستان شمیرانات اتصال خط ۳ مترو از سمت تجریش به غرب و مرکز تهران را راهکاری اجتناب ناپذیر برای حل معضل ترافیک شهرستان شمیرانات خواند و افزود: از نمایندگان شورای شهر تهران، ری و تجریش در پنجمین دوره درخواست می‌کنیم و انتظار داریم که در ادامه پروژه‌های قابل تبدیل توسعه مترو برای حل معضل ترافیکی شهرستان شمیرانات توسعه خط ۳ مترو به سمت تجریش و اتصال به مرکز و غرب تهران را در دستور کار قرار دهند.

دیدگاه کاربران