عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی :

شرایط برگزاری آزمون استخدام در بنادر

کد خبر: 86939
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۷ ق.ظ

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی از جذب ۲۰۰ نفر در مشاغل تخصصی این سازمان در چارچوب چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، منصور آرامی با بیان اینکه در آزمون استخدامی آتی دستگاه های اجرایی از میان سهم ۲۰۰ نفری سازمان بنادر ۱۸۰ نفر در بنادر شمال و جنوب و ۲۰ نفر در مرکز (تهران) به خدمت گرفته می شوند، گفت: بر اساس سند برنامه ریزی نیروی انسانی سازمان بنادر مصوب سال ۹۵ که به تصویب سازمان اداری و استخدامی کشور هم رسیده است، در افق یک دهه آینده حدود ۹۰۰ نفر از ۲ هزار نفر نیروی رسمی و پیمانی شاغل در این سازمان به درجه بازنشستگی نائل می شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر چالش سن کاری واستخدامی بالای ۲۰ سال نیمی از کارکنان رسمی و پیمانی سازمان بنادر و بازنشستگی قریب الوقوع ۹۰۰ نفر طی ۱۰ سال آینده، از ۸۶۰ پست بلاتصدی به عنوان یکی از مسائل در این سازمان مهم خبر داد و گفت: تقریباً از ۳۶۰۰ پست سازمانی که در سند برنامه ریزی نیروی انسانی سازمان بنادر تشریح شده است، ۸۶۰ پست خالی و بلا تصدی است.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر با بیان اینکه سازمان امور اداری و استخدامی با توجه به استدلال ها و ضرورت های جذب نیروی انسانی درسازمان بنادر، در مرحله اول به جذب و استخدام ۲۰۰ نفر از طریق مسیرهای قانونی (آزمون سازمان سنجش) مجوز داده است، خاطرنشان کرد: در این مرحله و به جهت اینکه سازمان بنادر و دریانوردی یک ارگان تخصصی است، تقسیم بندی و توزیع پست ها بر اساس نیازسنجی بنادر و با مشورت اعضای هیئت عامل و مدیرعامل سازمان بنادر انجام گرفت به طوری که به عنوان مثال در بندر بزرگ و کانتینری شهید رجایی جذب ۵۱ نفر در دستورکار قرار گرفت.

معاون مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به تعهد ۱۰ ساله مستخدمان آزمون آینده، توضیح داد: پذیرفته شدگان نهایی این آزمون استخدامی، برای مدت ۱۰ سال متعهد به خدمت در پست و محل اشتغال پذیرفته شده هستند.

آرامی با اعلام شرط تسلط به زبان انگلیسی در بعضی از مشاغل بسیار تخصصی در حوزه دریایی و بندری، اظهار داشت: پذیرفته شدگان مرحله اول این آزمون باید برای انجام مصاحبه تخصصی در مراحل بعدی به سازمان بنادر مراجعه کنند و قبولی این مراحل را نیز کسب کنند.

دیدگاه کاربران