عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران :

فرهنگستان هنر باید حصار رواق هنر را برچیند

کد خبر: 86948
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۲۸ ب.ظ

پشمچی‌زاده درباره‌ی وجه حقوقی چنین اقدامی گفت: «ساختمان فرهنگستان به همان شکلی که پروانه‌ی ساخت و پایان‌کار گرفته است باید حفظ شود و این مجموعه‌ی دولتی برای ایجاد این حصارها مجوز لازم از شهرداری منطقه را کسب نکرده است. بر این اساس این مجموعه موظف است به سرعت این حصارها را برچیند.»

به گزارش نداي مردم ، پژمان پشمچی‌زاده، معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران درباره‌ی نصف حصارهای شیشه‌ای در رواق هنر و جلوگیری از ورود مردم به این فضای عمومی گفت: «رواق هنر، یک رویداد مهم در تاریخ شهری تهران بود از این منظر که یک ساختمان بخشی از فضای اختصاصی خود را به شهر اهدا کرد. این حرکت یک فضای مکث شهری موثر در خیابان ولیعصر ایجاد کرده بود و به تدریج با هویت‌یابی از حضور افراد و خصوصا دانشجویان هنر کارکرد فضای جمعی را کسب کرده بود.»

معاون شهرسازی شهردار تهران در این باره ادامه داد: «شکل گیری هر کدام از ویژگی‌های این عرصه چه فضای مکث و چه فضای جمعی، مستلزم عوامل متعددی است که کیفیت کالبدی فقط بخشی از آن است و به سادگی و در هر جایی نمی‌توان چنین فضایی را تولید یا متبلور کرد. با توجه به این نکته، کشتن یک فضای فعال اشتباهی غیرقابل پذیرش است که خصوصا از نهاد با هویتی چون فرهنگستان هنر چنین انتظاری نداشتیم»

پشمچی‌زاده درباره‌ی وجه حقوقی چنین اقدامی نیز تاکید کرد: «ساختمان فرهنگستان به همان شکلی که پروانه‌ی ساخت و پایان‌کار گرفته است باید حفظ شود و این مجموعه‌ی دولتی برای ایجاد این حصارها مجوز لازم از شهرداری منطقه را کسب نکرده است. بر این اساس این مجموعه موظف است به سرعت این حصارها را برچیند.»

دیدگاه کاربران