عضویت در خبرنامه الکترونیک
‌سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه شهرستان کرج :

‌دهیاران ‌شهرستان کرج برای توسعه گردشگری و کارآفرینی در روستاها فعالیت کنند

کد خبر: 86971
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸ ق.ظ

‌سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت: نقش مدیریت شهری در توسعه پایدار، نقشی بسیار تعیین کننده است و توسعه پایدار تنها با مدیریت شهری کارآمد محقق می‌شود.

‌به گزارش  ندای مردم ، علی قنبر زمانی‌ همزمان با گرامیداشت ۱۴ تیرماه روز شهرداری و دهیاری، ضمن تبریک این روز به کلیه شهرداران و دهیاران به ویژه خدمتگزاران مردم در این دو حوزه در شهرستان کرج، در جمع خبرنگاران گفت: امروزه، با توجه به حجم عظیم و گسترده مسائل و معضلات مختلف شهری و نیازهای شهروندان، مدیریت شهرها در توسعه پایدار آنها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

قنبرزمانی افزود: لازمه توسعه پایدار در شهرها، تحقق حقوق شهروندی از قبیل آموزش فرهنگ شهرنشینی ، حل مسائل زیست محیطی و آلودگی هوا، توسعه سیستم حمل و نقل عمومی، زیبا سازی فضای شهری و همچنین ساخت فضاهای ورزشی‌، فرهنگی و هنری و … است، به نحوی که نوید دهنده شادابی و آرامش در بین شهروندان باشد.
قنبرزمانی در خصوص ضرورت ایجاد درآمد پایدار برای توسعه پایدار در شهرها گفت: شهرداری‌ها برای آنکه بتوانند به خواسته‌های شهروندان برای داشتن شهری زیبا و سالم جامه عمل بپوشانند، می‌بایست از روش‌های مفیدی برای خودکفایی مالی و ایجاد درآمد پایدار استفاده نمایند.
وی افزود: بی شک، درآمدهای ناشی از عوارض عمومی و اختصاصی و بهای خدمات، نه تنها پاسخگوی نیازهای شهروندان در جامعه امروز نیستند، بلکه ناپایداری این درآمدها می‌تواند موجب شود تا امکان برنامه‌ریزی بلند مدت برای اجرای طرح‌های گسترده در شهرها وجود نداشته باشد.
وی تصریح کرد: بنابراین‌ تدوین برنامه‌های عملیاتی درآمد پایدار به ویژه با اجرای طرح‌های مشارکتی با بخش خصوصی و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، می‌تواند راهکار مفیدی برای خودکفایی شهرداری‌ها و تولید درآمد پایدار باشد.
زمانی در ادامه به فعالیت خوب شهرداری‌ها در شهرستان کرج و تلاش آنها برای نیل به هدف اصلی که رضایتمندی مردم است ، اشاره کرد و گفت: انتظار داریم شهرداری‌ها با تمام با سازمان‌ها و ادارات ، و همچنین استقبال از مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های مشارکتی و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی، برای آبادانی شهرستان کرج تلاش روزافزون داشته باشند.
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه کرج، در ادامه به نقش مهم دهیاران در شناسایی پتانسیل‌های موجود در روستاها اشاره کرده و گفت: دهیاران، علاوه بر اینکه برای حل مشکلات روستاییان می‌بایست فعالیت جدی کنند، در راستای هموار نمودن مسیر توسعه روستاها باید به صورت خلاقانه وارد عمل شوند و با شناسایی پتانسیل‌های موجود در روستاها به ویژه توسعه صنعت گردشگری در روستاها، با ایجاد کارآفرینی برای روستائیان، مانع از مهاجرت قشر زحمتکش کشاورز و دامدار به شهرها شوند.
وی در پایان بار دیگر با تبریک روز شهرداری و دهیاری تصریح کرد: اینجانب ‌فرارسیدن ۱۴ تیرماه «روز دهیاری و شهرداری» را به همه دست اندرکاران مدیریت شهری و روستایی به ویژه شهرداران محترم و دهیاران سخت کوش شهرستان کرج که تمام توان خود را در جهت رفع مشکلات روستائیان و توسعه فضای کالبدی شهر و روستاها قرار داده‌اند، تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال توفیقات روز افزون ایشان را مسئلت دارم و امیدوارم با نصب العین قراردادن منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و حمایت های بی دریغ مردم بزرگوار و شوراهای اسلامی بیش از پیش موفق باشند.

دیدگاه کاربران