عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران :

باغ کتاب رنگ و بوی سیاسی دارد/فرمانداری تهران در جریان مصوبات شورای شهر است

کد خبر: 86985
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴ ق.ظ

مجتبی شاکری گفت: بنده به عنوان عضو شورای شهر تهران، این گونه اظهارنظرات مسئولین دولتی را در قبال پروژه های شهری به خصوص مجموعه باغ کتاب را رنگ و بوی سیاسی دارد.

به گزارش ندای مردم ،مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران ، در واکنش به انتقادهای معاون وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم مبنی بر عدم وجود مجموعه باغ کتاب در طرح جامع اراضی عباس آباد اظهار داشت: نکته ای که در ارتباط با مجموعه باغ کتاب مورد توجه این است که این پروژه از سال ۸۳ در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: زمانی که بودجه توسط شورای شهر برای اجرای پروژه باغ کتاب هر سال مورد تایید و تخصیص قرار می گیرد و در پی آن هزینه های صورت گرفته شده توسط فرمانداری تهران مورد تایید قرار می گیرد، پس هرگونه اظهارنظر درباره عدم وجود این مجموعه در طرح جامع اراضی عباس آباد توسط شخص آقای حناچی و آخوندی غیرمنطقی است. چراکه تمامی مصوبات شورای شهر ابتدا مورد تایید فرمانداری قرار می گیرد و سپس توسط شهرداری اجرایی می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که اگر به اظهارت متناقض معاون وزیر راه و شهرسازی توجه کنیم، نظارت و عملکرد فرمانداری زیر سوال می رود. بنده این گونه اظهارنظرات مسئولین دولتی را در قبال پروژه های شهری رنگ و بوی سیاسی دارد.

شاکری در ادامه تصریح داشت: در مورد باغ کتاب نیز این مساله صدق می کند و باید موضوعاتی مثل تولید کتاب، مسایل ناشران، شبکه توزیع ارزان و در دسترس بودن کتاب، کتابخانه مجازی ، کتابخانه گویا ویژه نابینایان و مسائلی از این دست در بخش نرم افزاری پروژه باغ کتاب دیده شود. ضمن اینکه همکاری وزارت ارشاد، حوزه هنری، آموزش و پرورش و دانشگاه ها نیز در بهره برداری از باغ کتاب ضروری است.

به گزارش تهران پرس؛ پیروز حناچی، دبیر شورای عالی شهرسازی البته دیروز همزمان با افتتاح این پروژه به «شهروند» گفت: باغ کتاب هر معضلی هم که ایجاد کند، دیگر کار احداث آن تمام شده است: «باغ کتاب در طرح جامع تپه‌های عباس‌آباد که مصوب شورای عالی شهرسازی است، وجود نداشته است.یکی از مهمترین مشکلات پروژه باغ کتاب نبود پارکینگ است که البته به اعتقاد حناچی مشکلی است که برای فرهنگستان و کتابخانه ملی وجود دارد: «پارکینگی حدفاصل فرهنگستان و کتابخانه ملی به صورت یک میدان طراحی شده اما هنوز اجرا نشده است؛ این طرح اگر اجرا شود، حتما مشکل حل خواهد شد.»

این در حالی است که بزرگترین مجموعه فرهنگی پایتخت هفته گذشته با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی مورد افتتاح قرار گرفت و احداث این مجموعه فرهنگی بزرگ، موجب این شد که رئیس مجلس از عملکرد شهردار تهران قدردانی کند.

دیدگاه کاربران