عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران :

کلی گویی عضو شورای شهر به جای رفع مشکل

کد خبر: 86988
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴ ب.ظ

مشکلات موتور سیکلت سواران از جمله معضلاتی است که این روزها تهران با آن دست و نجه نرم می کند. این مشکل سبب شده روزانه جان بسیاری از شهروندان به خطر بیفتد که مدیریت شهری در این خصوص به جای پاسکاری به سایر مراجع باید پیشنهاد لازم را ارائه دهد.

به گزارش ندای مردم ،عمده موتور سیکلت سواران از اقشار درآمدی خاص جامعه هستند که به واسطه کار با موتور سیکلت امرار معاش می‌کنند. اگر این افراد به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی دچار حادثه‌ای شوند نه تنها زندگی خودشان دچار اخلال شده بلکه زندگی خانواده و اطرافیانش نیز به مشکل بر می‌خورد از این رو لازم است که ایمنی و امنیت موتور سیکلت سواران تأمین شده و ارتقاء یابد. گاهی اوقات موتورها به اندازه یک وانت، بار می برند و به اندازه یک سواری، مسافر سوار می کنند و هیچ هنجاری را در این زمینه رعایت نمی کنند.

احمد دنیا مالی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: بحث های زیادی با پلیس داشتیم موضوع ایمنی یکی از مسائلی است که هم پلیس و هم مدیریت شهری دنبال آن است.

دنیا مالی افزود: تلاش های بسیاری صورت گرفته و درصد افرادی که از کلاه ایمنی استفاده میکنند بهتر شده اما معضل همچنان باقی است. به صورت کلی موضوع موتور سیکلت های منطقه ۱۲ با بازار ارتباط دارد.

عضو شورای شهر چهارم در ادامه خاطر نشان کرد: حجم زیادی موتور سوار ها در حوزه بازار هستند. بخشی از این موارد به دلیل حمل بار و بخشی به خاطر اشغال پیاده رو است که اگر در زمان شلوغی بازار مراجعه شود شاهد مشکلات بسیاری خواهیم بود.

وی گفت: باید این بحث مدیریت شود. در خصوص ایمنی باید اعمال مقررات صورت بگیرد.
دنیا مالی در خصوص مشکلات موجود در منطقه ۱۲ بیان کرد: در موضوع بازار بخصوص بازار قدیم ک شرایط خود را دارد و باید اعمال مقررات بیشتری کرد اما همچنان این معضل باقی است و کار مشترکی میان اصناف، پلیس، شهرداری و مدیریت شهری است که باید انجام شود

در این خصوص نکته جالب توجه این است که چرا اعضای شورای شهر به جای آن که پیشنهاد تازه ای ارائه دهند و یا پیگیری موارد را انجام دهند، دست به کلی گویی برای رفع مشکلات موجود در شهر می کنند و این بی انگیزگی درروند مدیریت شهری تا چندین ماه دیگر دست از تهران بر خواهد داشت؟

دیدگاه کاربران